Полтава створила громадський комітет із захисту свободи словаГромадське радіо
Рішення про це вони прийняли у вівторок на конференції "Суспільство, ЗМІ, влада, свобода слова і цензура на Полтавщині".
"Першоосновою демократії в країні є свобода преси", - заявила організатор конференції, президент громадської організації "Полтавський обласний медіа-клуб" (на основі якого створений комітет) Людмила Кучеренко.
Представники ЗМІ повідомили про факти тиску на незалежних журналістів Полтавської області, у тому числі відмову видавництв друкувати опозиційні видання, а редакцій - друкувати критичні статті, недопущення журналістів до джерел інформації, несправедливий поділ між виданнями на газети державного напрямку й опозиційного, яким складніше знайти рекламодавців, а також численні судові позови.
Зокрема, головний редактор видання "Інформаційний бюлетень" (Кременчук) Тамара Просяник заявила, що після оприлюднення плівок екс-майора президентської охорони Миколи Мельниченка (де два абзаци присвячені її газеті) їй погрожували фізичною розправою, тиражі "Інформаційного бюллетня" неодноразово вилучали працівники Служби безпеки України, газету відмовилися друкувати усі видавництва Полтавської області і ще семи областей.
На конференцію не з'явилися запрошені представники органів місцевого самоврядування, міліції і прокуратури.
До Полтавського обласного медіа-клубу входять близько 50 журналістів із Полтави, Кременчука і Миргорода.
Громадське радіо
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ