Колегія Держкомтелерадіо підбила підсумки виконання наукових робіт у сфері ЗМІ та книговидання у 2016 році
Колегія Держкомтелерадіо підбила підсумки виконання наукових робіт у сфері ЗМІ та книговидання у 2016 році
На думку колегії, виконання робіт науковими установами у минулому році забезпечено у повному обсязі відповідно до календарних планів та технічних завдань.
Зокрема, у 2016 році виконано 4 наукові роботи за бюджетною програмою «Прикладні розробки у сфері засобів масової інформації, книговидавничої справи та інформаційно-бібліографічної діяльності, фінансова підтримка розвитку наукової інфраструктури». Державним бюджетом України на 2016 рік для виконання зазначеної програми було передбачено видатки у сумі 7 267,6 тис. гривень.
Так, Державною науковою установою «Книжкова палата України імені Івана Федорова» у минулому році виконано 2 наукові роботи на суму 4 723,9 тис. грн: «Розроблення і комплексний аналіз адміністративних даних випуску видань України у 2015 – 2016 рр. та формування електронних довідково-інформаційних ресурсів» та «Розроблення баз даних державної бібліографічної реєстрації обов’язкового примірника документів України 2015 – 2016 рр. та ретроспективного фонду періодики 1958 р., образотворчих і картографічних видань 1947 – 1948 рр., аркушевих видань 1921 р.».
Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво» виконала дві теми на суму 2 540,3 тис. грн. За першою темою науковою установою розроблено концепцію науково-інформаційного наповнення та формування бібліографічної бази 2 і 3 томів Великої української енциклопедії (ВУЕ); сформовано і оновлено словник ВУЕ; розроблено інструментарій енциклопедії; здійснено науково-інформаційне наповнення енциклопедичного видання,що є базовими складовими концепції ВУЕ. Крім того, підготовлено та видано перший том «Великої української енциклопедії», до якого увійшли гасла на літеру «А – Акц», а також підготовлено та видано окремими книгами тематичні словники.
За другою темою Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво» розробила концептуальні засади формування змiстової складової електронної версiї (порталу) ВУЕ; підготовила звіт про аналіз теоретико-методологічних підходів щодо формування змiстової складової електронної версiї (порталу) ВУЕ; базову версію енциклопедичного порталу (де відображено всі гасла від літери «А» до «Я»). Також науковці «Енциклопедичного видавництва» розробили інструкції, довідки, методичні рекомендації для оптимізації роботи з підготовки ВУЕ. Здійснюється робота з формування розширеної версії енциклопедичного порталу ВУЕ та його програмного забезпечення.