Колишній «регіонал» купив 9,5% телеканалу Tonis
На прес-конференції нам сказали: дивіться, це Володимир Макеєнко, ви його дуже добре знаєте за його політичною історією, він тепер є власником та інвестором каналу Tonis, при цьому він володіє 9,5%, але не дивуйтеся, що так небагато, — перед вами основний власник та інвестор. 10% залишається в Олександра Бутка, який є генеральним директором і досі вказаний в реєстрі кінцевим бенефіціаре, піввідсотка в Бирзула, який є заступником гендиректора, — коментує Галина Петренко, заступниця шеф-редактора та редакторка сайту «Детектор медіа».
Андрій Куликов: В одній із ваших недавніхпублікацій я прочитав: «Цього тижня головним ньюсмейкером може стати Tonis: у Єдиному державному реєстрі юросіб в переліку власників ТОВ «Телеканал “Тоніс”» з’явився – не падайте – Володимир Макеєнко». Чого ви так занепокоєні?
Галина Петренко: Можливо, це для когось несподівана кандидатура. Багато говорили про те, що можуть змінитись власники Tonis, але прізвище Макеєнка вперше прозвучало, здається, наприкінці січня в якійсь публікації «УП», а до того не фігурувало. Він раніше не був великим медіавласником, тому я так і написала.
Андрій Куликов: Можливо, тому, що були такі наполегливі чутки, що на Tonis націлився пан президент Петро Порошенко, а Макеєнка зараз називають його другом. І, можливо, якраз поява Макєнка, який придбав 9,5% акцій, є заходом Порошенка в цей телеканал. Ви були на прес-конференції Tonis, поділіться враженнями та спостереженнями.
Галина Петренко: Так. Якраз вчора відбулася прес-конференція і моя стаття, яку ви цитували — це був мій анонс, коли я виїжджала з редакції. Про те, що Володимир Макеєнко матиме стосунок до Tonis, знали достеменно наприкінці минулого тижня.
Найбільше питання, яке залишилося після прес-конференції (ми ставили його Володимиру Макеєнку): а кому ж зараз належать 80% телеканалу, бо за паперами вони належать самому ТОВ «Телеканал Тоніс» — таке сталося з ним рік тому, він викупив наче сам в себе 80% і за законом мусить протягом року продати цю частку або зменшити статутний капітал. Я запитувала в Володимира Макеєнка, чи стане він згодом власником цих 80% він дуже розпливчато сказав, що не знає, як все складеться, це не від нього залежить, чи продавець продасть цю частку.
Наскільки я знаю, в цій історії є ще один гравець — це Володимр Костерін, колишній власник каналу Tonis. Він вже говорив, що в 2011 році його незаконно змусили продати цей канал на користь Олександра Януковича. Наскільки я розумію, він налаштований відвоювати цю свою власність і піти в суди. Тому велике питання: в кого будуть ці 80% і хто буде володіти каналом.
Ірина Славінська: З цього всього видається, що Tonis виглядає як ласий шматок, це правда такий привабливий канал?
Галина Петренко: Він привабливий з тієї точки зору, що в нього є цифрова ефірна ліцензія і непогане аналогове покриття.
Андрій Куликов: На вашу думку, наскільки тепер Tonis буде зав’язаний у політиці?
Галина Петренко: Я думаю, не йдеться про Tonis як про бізнес-проект, а якраз йдеться про проект політичний. Це і з часом так збігається, бо багато так званих інформаційних мовників виходять з новими концепціями на осінь. Хоча Tonis збирається конкурувати з інформаційними мовниками, бути ширшим, він матиме розважальний блок і намагатиметься становити конкуренцію навіть найбільшим національним каналам.
Андрій Куликов: На що вони розраховують у цій конкуренції з «1+1» чи «Інтером»?
Галина Петренко: У них є «важковаговики», які перейшли разом із генпродюсером з каналу NewsONE: як Євгеній Кисельов і Матвій Ганапольський, які, мабуть, вестимуть у вечірньому праймі великі прямоефірні проекти. Вчора ми дізналися, що до них приєднався Ілля Ноябрьов, який буде курувати розважальний блок.