В Кіровограді назріває конфлікт між журналістами та суддямиIMI
Керівники чотирьох кіровоградських ЗМІ звернулися до громадськості з заявою, в якій констатують виникнення проблем у виконанні ними професійних обов’язків. Головні редактори газет “Народне слово”, “Україна-Центр”, “Кіровоградська правда” та генеральний директор обласної держтелерадіокомпанії Валерій М’ятович, Юхим Мармер, Володимир Бєлінський та Сергій Омельчук відповідно, відзначають спроби впливу на редакційну політику.
Заява була поширена сьогодні в Києві на круглому столі “Політична цензура в Україні”, який зініціювали Громадська рада з питань свободи слова та інформації та профільний комітет Верховної Ради. Її текст буде опубліковано найближчим часом у названих кіровоградських ЗМІ.
Проблемою, яка стала першопричиною подібної заяви, стали судові позови на відшкодування моральної шкоди, що нібито завдана в результаті публікації матеріалів цими виданнями. Так лише Володимир Ярошенко, заслужений юрист України, доцент Кіровоградського педуніверситету, голова Кіровського місцевого суду оцінив свої моральні страждання в мільйони гривень. З газети «Україна-Центр» юрист намагається стягнути 500 тисяч гривень лише за те, що вона оприлюднила повідомлення, зроблені учасниками прес-конференції в УНІАН. Обласна державна телерадіокомпанія, на переконання голови суду, завдала-йому моральної шкоди на мільйон гривень за репортаж з мітингу, газета «Кіровоградська правда» — на 100 тисяч гривень за опублікування резолюції мітингу, в якій про пана Ярошенка були сказані не найкращі слова.
Виходячи з попереднього досвіду та враховуючи суддівську солідарність журналісти не сумніваються, що позови намагатимуться задовольнити.
Рішення ще не постановлені, але редакції і телерадіокомпанія вже позбавлені права розпоряджатися своїми коштами. Якщо позови буде задоволено, для журналістських колективів це обернеться невиплатою заробітної плати, втратою можливості працювати, та завдасть шкоди ЗМІ області, в результаті чого тисячі людей залишаться без потрібної інформації.
IMI
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ