В Кіровограді назріває конфлікт між журналістами та суддямиIMI

4 Жовтня 2002
1108
4 Жовтня 2002
13:44

В Кіровограді назріває конфлікт між журналістами та суддямиIMI

1108
В Кіровограді назріває конфлікт між журналістами та суддямиIMI
Керівники чотирьох кіровоградських ЗМІ звернулися до громадськості з заявою, в якій констатують виникнення проблем у виконанні ними професійних обов’язків. Головні редактори газет “Народне слово”, “Україна-Центр”, “Кіровоградська правда” та генеральний директор обласної держтелерадіокомпанії Валерій М’ятович, Юхим Мармер, Володимир Бєлінський та Сергій Омельчук відповідно, відзначають спроби впливу на редакційну політику.

Заява була поширена сьогодні в Києві на круглому столі “Політична цензура в Україні”, який зініціювали Громадська рада з питань свободи слова та інформації та профільний комітет Верховної Ради. Її текст буде опубліковано найближчим часом у названих кіровоградських ЗМІ.

Проблемою, яка стала першопричиною подібної заяви, стали судові позови на відшкодування моральної шкоди, що нібито завдана в результаті публікації матеріалів цими виданнями. Так лише Володимир Ярошенко, заслужений юрист України, доцент Кіровоградського педуніверситету, голова Кіровського місцевого суду оцінив свої моральні страждання в мільйони гривень. З газети «Україна-Центр» юрист намагається стягнути 500 тисяч гривень лише за те, що вона оприлюднила повідомлення, зроблені учасниками прес-конференції в УНІАН. Обласна дер­жавна телерадіокомпанія, на переконання голови суду, завдала-йому моральної шкоди на мільйон гривень за репортаж з мітингу, газета «Кіровоградська правда» — на 100 тисяч гривень за опублікування резолюції мітингу, в якій про пана Ярошенка були сказані не найкращі слова.

Виходячи з попереднього досвіду та враховуючи суддівську солідарність журналісти не сумніваються, що позови намагатимуться задовольнити.

Рішення ще не постановлені, але редакції і телерадіокомпанія вже позбавлені права розпоряджатися своїми коштами. Якщо позови буде задоволено, для журналістських колективів це обернеться невиплатою заробітної плати, втратою можливості працювати, та завдасть шкоди ЗМІ області, в результаті чого тисячі людей залишаться без потрібної інформації.

IMI
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1108
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду