ЗМІ в Україні не повинні бути стенографістами влади, кажуть на ЗаходіУП

4 Жовтня 2002
0
460
4 Жовтня 2002
13:28

ЗМІ в Україні не повинні бути стенографістами влади, кажуть на ЗаходіУП

0
460
ЗМІ в Україні не повинні бути стенографістами влади, кажуть на ЗаходіУП
Уряди країн ЄС мають більше звертати увагу українського уряду на проблеми зі свободою слова, заявив в інтерв'ю "Німецькій хвилі" директор з питань європейської преси організації "Хьюман райтс вотч" Жан-Поль Мартоз.

Представник "Хьюман райтс вотч" зазначив, що в Україні слід у першу чергу розширити простір для свободи висловлювань. За його словами, журналісти не повинні бути стенографами можновладців, а з цензурою в мас-медіа слід боротися якнайрішучіше.

Якщо Україна хоче бути в міжнародній спільноті, то має приймати її стандарти - в тому числі й по забезпеченню свободи слова, зазначив Мартоз.

У базованої в Женеві Міжнародній раді з прав людини вважають, що "український уряд має проводити в суспільстві таку політику, яка б справді захищала право людей вільно висловлюватися й право на маніфестації.

Як зазначив директор дослідницьких програм Міжнародної ради з прав людини Мохаммад-Махмуд Мохамеду, одним із зобов'язань уряду є також інформувати громадськість під час кризових ситуацій, ділитися інформацією з мас-медіа. "Коли я кажу "ділитися інформацією", то це не означає "інструктувати", що є досвідом минулого, досвідом комуністичної ери. Сьогодні журналісти представляють професію, яку слід поважати", - зазначив він.

Німецький політолог, професор Ґергард Зімон вбачає корінь проблеми в тому, що ЗМІ в Україні не в стані забезпечити себе фінансово.

"Головна проблема дефіциту демократії в Україні полягає в тому, що ЗМІ, особливо електронні, є залежними або від можновладців, або від олігархів. Ця залежність у більшості випадків має фінансовий характер і позбутися її буде на так вже й просто. Якби в Україні розвивалася економіка, то суттєвим джерелом прибутку для ЗМІ стала б реклама, але поки що надходження від неї занадто малі, щоб зробити пресу незалежною. Окрім того, нинішній політичний режим зацікавлений у тому, аби зберегти таку ситуацію", - сказав він в інтерв'ю "Німецькій хвилі".

УП
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
460
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду