28 вересня 2002р. відбулися установчі збори КЕНу – “Клубу естетичної непокори”, що об’єднав близько 100 професіоналів, яким небайдуже формування культурного суспільства і культурної держави. Перетворення Києва та України на помпезну провінцію відбувається вже не перший рік, йдеться в повідомленні КЕНу: „Профанація у галузі містобудування, архітектури, монументального мистецтва покликали представників творчої та наукової інтелігеції організаційно оформити свій спротив. Достатньо бачити, як демонстративно відбувається руйнація у столиці України – Києві, де інтенсивна та непрофесійна реконструкція центральної частини міста під проводом чиновництва, налаштованого головно на комерційний зиск, у швидкісному темпі позбавляє Київ його найбільшої естетичної принади – ландшафтної своєрідності, містобудівної логіки, архітектурної гармонії, залишаючи по собі спотворене місто і сфальсифіковану кітчами-новобудами історію”.
Члени Клубу – досвідчені професіонали у галузі археології, архітектури, мистецтвознавства, образотвочого мистецтва, музики, театру, кінематографії та журналістики. Президентом Клубу обрано художника та драматурга Леся Подерв’янського, головою Ради КЕНу – архітектора Ларису Скорик.
Основною метою діяльності КЕНу є створення механізму, який дозволить громадськості брати участь у прийнятті рішень щодо майбутнього їх міст.
Перша, програмна прес-конференція КЕНу відбудеться в п’ятницю, 4 жовтня 2002р. в інформаційному агентстві УНІАН о 14:00. В ній візьмуть участь Л.Подерв’янський, Л.Скорик та інші члени Клубу.
Інф. "Детектор медіа"
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена