Піскун наголошує, що вбивство Гонгадзе було вигідне особам, які мали на той момент плівки, зроблені МельниченкомУНІАН

2 Жовтня 2002
619
2 Жовтня 2002
16:21

Піскун наголошує, що вбивство Гонгадзе було вигідне особам, які мали на той момент плівки, зроблені МельниченкомУНІАН

619
Піскун наголошує, що вбивство Гонгадзе було вигідне особам, які мали на той момент плівки, зроблені МельниченкомУНІАН
Генеральний прокурор України Святослав ПІСКУН наголошує на тому, що вбивство журналіста Георгія Гонгадзе було вигідне тим особам, які мали на той момент плівки, зроблені екс-майором Державної служби охорони Миколою МЕЛЬНИЧЕНКОМ. Про це генпрокурор сказав сьогодні на зустрічі з журналістами в прес-клубі МЗС України. (Як відомо, у листопаді 2000 року плівки М.МЕЛЬНИЧЕНКА оприлюднив лідер СПУ Олександр МОРОЗ - УНІАН.)

Як передає кореспондент УНІАН, С.ПІСКУН також висловив впевненість у тому, що безпосередніх виконавців вбивства Г.Гонгадзе вже немає в живих, оскільки до них, очевидно, був застосований звичний у кримінальних колах механізм знищення свідків. Поки що, наголосив генпрокурор, задача слідства - «знайти збій у цьому механізмі». С.ПІСКУН також відзначив плідне спілкування Генпрокуратури та його особисто з генеральним секретарем міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів» Робером МЕНАРОМ. (Р.МЕНАР є офіційним представником вдови журналіста Мирослави ГОНГАДЗЕ та матері Георгія Лесі ГОНГАДЗЕ - УНІАН).

За словами С.ПІСКУНА, Р.МЕНАР, як «розумна людина», усвідомлює труднощі, з якими нині стикаються слідчі у розслідуванні справи Г.Гонгадзе: зокрема, те, що від моменту скоєння злочину вже минуло два роки, а нині слідство змушене «виправляти помилки» виконавців, які займалися цією справою на її початку.

Водночас, генпрокурор наголосив, що йдеться про помилки, не пов’язані з «якоюсь стратегією». За його словами, «проколи» були зроблені через «низьку кваліфікованість, нехлюйство» звичайних виконавців. Зараз, нагадав С.ПІСКУН, люди, які припустилися цих помилок, несуть відповідальність. Проте, наголосив С.ПІСКУН, на допитах вони свідчать, що не відчували жодного тиску у цій справі від свого керівництва. Як приклад, генпрокурор назвав помилку заарештованого нині прокурора Таращанського району, який «незаконно приєднав до справи докази, яких не було на місці події» (С.ПІСКУН пояснив, що йдеться про прикраси Г.Гонгадзе, начебто знайдені на місці злочину). Зараз, наголосив генпрокурор, слідство з’ясовує, звідки взялися ці предмети.

УНІАН
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
619
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду