Телеканал "Тоніс" залишили журналісти інформаційної служби УП

2 Жовтня 2002
639
2 Жовтня 2002
12:00

Телеканал "Тоніс" залишили журналісти інформаційної служби УП

639
Телеканал "Тоніс" залишили журналісти інформаційної служби УП
Головний редактор Інформаційно-аналітичної служби ТК "Тоніс" Олесь Ковальчук, старший редактор інформації Григорій Андрущак, політичний оглядач Ірина Король та спецкор Інна Капиця припинили співпрацю з телекомпанією. У повідомленні журналістів, поширеному у вівторок, вказано, що причинами такого кроку журналістів стала загроза "політичної цензури", а також "інтриги та матеріально-технічні злидні". "Професіонали вичерпали ресурс компромісів, і в таких умовах працювати не бажають", йдеться у заяві журналістів.

У коментарі УП Олесь Ковальчук повідомив, що "виробництво новин зараз відбувається у ручному режимі в атмосфері постійного втручання керівництва, сюжети, які апріорі не можуть піти, вони не йдуть. Я пов'язую це тим, що хтось перестраховується. У мене була розмова з директором, і мені прямим текстом сказали, що були дзвінки з адміністрації президента, мені сказали – займайтеся всім, чим завгодно, тільки не новинами". На питання чи не вважає він це цензурою, Ковальчук відповів, що вважає це "тупістю". "Складається враження, що журналістам у нашому інформаційному просторі робити нічого", палко промовив він.

За словами Олеся Ковальчука, 10 жовтня 2001 року його запросили "запускати новини" на телеканалі "Тоніс". "Ми їх запустили, але зараз у нас тільки дві камери, технічні проблеми, люди працюють на гонорарах, вони поза штатом, а це, як ви розумієте, дає можливість маніпулювати людьми". За словами Ковальчука, з "Тонісу" пішли дві людини, які були у штаті, і дві, які були поза штатом. Олесь Ковальчук також повідомив, що "хотів іти [з каналу] ще червні, бо моїх коло повноважень вже тоді скорочувалося. Зараз же почалось втручання в усе, я не є господарем того, що роблю, я майже усунутий від координації, і верстки, а в останні дні ледь не криком доводилося кричати, що під свою відповідальність я ставлю цей сюжет", сказав Ковальчук.

Він також повідомив, що у понеділок 30 вересня, "коли прийшов на роботу, мене поставили перед фактом, що вже є інша людина на моїй посаді, проте мене ніхто не попередив, нічого ніхто не пояснив". "Я домагався, щоб мені сформулювали претензії, чи був непрофесіоналізм, недбалість, байдужість з мого боку? Жодних пояснень я не отримав", сказав Ковальчук. За його словами, з каналу пішли ті, "хто не переймається тим, де він буде завтра, ті, які впевненій у своєму професіоналізмі".
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
639
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду