Справа Гонгадзе – це головна претензія Європи до України, УП

30 Вересня 2002
0
589
30 Вересня 2002
12:37

Справа Гонгадзе – це головна претензія Європи до України, УП

0
589
Справа Гонгадзе – це головна претензія Європи до України, УП
"Основною проблемою у відносинах між Україною та Радою Європи є справа Гонгадзе". Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з євроінтеграції Борис Тарасюк, який на минулому тижні проводив зустрічі у Страсбурзі з "високими посадовими особами" та керівництвом Ради Європи та ПАРЄ.

"Очевидно, на прикладі цієї справи відзначають недоліки в діяльності правоохоронних органів, відсутність політичної волі в розв'язанні проблеми", - зазначив він.

За словами Тарасюка, "попри бажання української сторони припинити моніторинг, в Раді Європи превалює позиція, що цю процедуру треба зберегти". "В тому числі з огляду на внутрішньополітичну кризу в Україні", - зазначив він.

Колишній міністр закордонних справ зазначив, що у Ради Європи "залишаються проблеми з Україною", хоча "і відзначається прогрес, який досягла Україна за роки членства в Раді Європи".

Як раніше повідомляла УП, Рада Європи не припинятиме моніторинг України аж до наступних президентських виборів. Тарасюк також піддав критиці позицію Гюнтера Ферхойгена, комісара ЄС з питань розширення, який на форумі в Зальцбурзі зазначив, що розвиток "Європейської перспективи" для України зовсім не обов'язково має означати "перспективу членства" в найближчі 10 або 20 років.

"Цей комісар має упереджене ставлення до України і перспектив її європейської ідентичності. Як можна заявляти: говорити про членство України в ЄС все рівно що заявляти про членство Мексики в Сполучених Штатах Америки. Такі коментарі межують з образою на адресу цілої країни", - сказав Тарасюк.

"Як би шановні особи не ставилися до найвищої посадової особи України, не можна забувати, що вони можуть образити цілу країну", - додав також екс-керівник українського МЗС.

Водночас Тарасюк погоджується, що "така Україна, яка постала перед світом, не має жодних перспектив на вступ до ЄС". Хоча він і впевнений, що за 3-4 роки можуть виникнути підстави для асоційованого членства України в ЄС, якщо буде "політична воля і послідовність в діях уряду" із реформування економіки та політичної системи, забезпечення соціальних прав та безперешкодного функціонування демократичних інституцій.

Українська правда
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
589
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду