Адміністрація президента боротиметься з проявами порушень прав журналістів на отримання інформації від чиновниківУНІАН

27 Вересня 2002
0
544
27 Вересня 2002
19:05

Адміністрація президента боротиметься з проявами порушень прав журналістів на отримання інформації від чиновниківУНІАН

0
544
Адміністрація президента боротиметься з проявами порушень прав журналістів на отримання інформації від чиновниківУНІАН
Особисто глава Адміністрації Президента України Віктор МЕДВЕДЧУК слідкує за проведенням перевірки порушень прав журналістів на отримання інформації від представників виконавчої влади.

Як повідомив сьогодні під час семінару керівник Головного управління інформаційної політики Адміністрації Президента України Сергій ВАСИЛЬЄВ, за результатами цієї перевірки буде зроблено серйозні висновки щодо керівників виконавчої влади, які перешкоджають журналістам в отриманні інформації.

Пояснюючи ситуацію, він зазначив, що у багатьох випадках чиновники на місцях через свою неспроможність або нездатність визначити, чи надавати певну інформацію журналістам, зачисляють того чи іншого журналіста до опозиційних, порушуючи право журналіста на отримання інформації, створюючи штучні перешкоди у професійній діяльності журналістів.

С.ВАСИЛЬЄВ підкреслив, що АП намагалася з`ясувати, яких саме журналістів керівники на місцевому рівні визначають як представників опозиційної преси. Виявилося, зазначив він, що відбувається «штучне клонування так званих «опозиційних ЗМІ». С.ВАСИЛЬЄВ наголосив: «на 60% ми відсіємо так звані «опозиційні ЗМІ», оскільки таке визначення деяких засобів масової інформації базувалося виключно на непорозуміннях з представниками влади.

У цьому зв`язку керівник Головного управління інформполітики АП зазначив, що останнім часом Адміністрація Президента почала видавати новий інформаційний продукт - прес-реліз, що анонсує події та заходи за участю органів виконавчої влади на тиждень. В цьому прес-релізі вказуються посадові особи, які повинні надавати інформацію журналістам. С.ВАСИЛЬЄВ звернув увагу журналістів, що на останній сторінці цього прес-релізу розміщується прохання повідомляти про порушення їхніх прав на отримання інформації з боку відповідальних осіб. Це сприятиме збільшенню можливостей для журналістів у виконанні їх професійних прав.

Також АП стимулювати посилення дисципліни серед органів виконавчої влади щодо надання такої інформації журналістам, сказав С.ВАСИЛЬЄВ.

УНІАН
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
544
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду