Депутат Жовтяк пропонує, щоб керівники національних теле- та радіокомпаній призначалися і звільнялися за згодою ВР - законопроектУНІАН

25 Вересня 2002
0
591
25 Вересня 2002
16:31

Депутат Жовтяк пропонує, щоб керівники національних теле- та радіокомпаній призначалися і звільнялися за згодою ВР - законопроектУНІАН

0
591
Депутат Жовтяк пропонує, щоб керівники національних теле- та радіокомпаній призначалися і звільнялися за згодою ВР - законопроектУНІАН
Верховна Рада у першому читанні розглянула проект закону України “Про призначення керівників (президентів) Національної телекомпанії України і Національної радіокомпанії України та про припинення їхніх повноважень”, внесений народним депутатом України Євгеном ЖОВТЯКОМ.

Є.ЖОВТЯК, представляючи документ у парламенті, зазначив, що законопроект пропонує призначати керівників державних теле- і радіокомпаній на паритетних засадах Президентом та Верховною Радою. Так, під час призначення Президент України направляє до парламенту свої пропозиції, і ВР розглядає їх, ухвалюючи відповідне рішення.

У законопроекті передбачається, що ініціювати звільнення керівників НТКУ та НРКУ може як Президент, так і ВР, але глава держави повинен отримати згоду Верховної Ради на звільнення, те саме має зробити і ВР. Якщо пропозиція про звільнення не була прийнята, вона не може повторно порушуватись раніше, ніж через 6 місяців.

Також проектом встановлюються вимоги до керівників НТКУ і НРКУ та визначається їх статус. Так, керівником НТКУ та НРКУ може бути призначений громадянин України, який на момент призначення не досяг загальновстановленого пенсійного віку, володіє державною мовою України та є кваліфікованим фахівцем у галузі журналістики, юриспруденції, телерадіомовлення, культури і мистецтва, державного управління. Посада керівника НТКУ та НРКУ відноситься до першої категорії державного службовця.

УНІАН
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
591
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду