У ОБСЄ не помітили прогресу зі свободою слова в Україні , Forum

24 Вересня 2002
0
562
24 Вересня 2002
14:59

У ОБСЄ не помітили прогресу зі свободою слова в Україні , Forum

0
562
У ОБСЄ не помітили прогресу зі свободою слова в Україні , Forum
За останні чотири роки ситуація зі свободою слова в Україні практично не змінилася на краще, вважає старший радник представництва ОБСЄ з питань засобів масової інформації Олександр Іванко.

Про це він заявив у вівторок на «круглому столі», що проходить у Києві, присвяченому проблематиці приведення українського законодавства в сфері засобів масової інформації у відповідність з міжнародними і європейськими стандартами.

О. Іванко переконаний, що «законодавча база в Україні непогана, але проблема в тому, як ці закони працюють».

«Коли одна з гілок влади вважає за необхідне давати вказівки ЗМІ про те, як висвітлювати основні політичні події в країні, коли не допускають провідних політиків до ефіру - це викликає серйозне занепокоєння», - заявив представник ОБСЄ.

«Сьогодні країн з подібною практикою серед 55 членів країн-учасниць ОБСЄ не більше 2-3. Дуже не хочеться, щоб Україна була в цьому списку», - зазначив він.

У ході виступу О. Іванко також звернув увагу на те, що зараз в «справі Гонгадзе» все ще «більше питань, ніж відповідей», і «мало що змінилося з лютого 2001 року», коли ОБСЄ опублікувала доповідь за результатами власного розслідування цієї справи.

Він також підкреслив, що в ході обговорення українського законодавства в сфері ЗМІ слід пам’ятати про те, «як це законодавство буде впроваджуватися, використовуватися, і як воно допоможе громадянам України отримувати доступ до повної і об’єктивної інформації, що відбувається в країні».

Як передає кореспондент агентства «Інтерфакс-Україна», в засіданні «круглого стола», зокрема, беруть участь глава профільного парламентського комітету Микола Томенко, директор відділення конституційного і адміністративного права Міністерства юстиції Швеції Хелена Едерблом, адвокат Наталія Петрова, представники іноземних посольств, акредитованих в Україні.
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
562
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду