У Держкомтелерадіо визначено переможців премії імені В’ячеслава Чорновола 2016 року
У Держкомтелерадіо визначено переможців премії імені В’ячеслава Чорновола 2016 року
У Держкомтелерадіо відбулось засідання Комітету з премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики. Комітет ухвалив рішення присудити премію 2016 року Володимиру Земляному за публіцистичну збірку «Русский разухай, или украинские грабли», у якій автор за допомогою фактів із історії й культури України спростовує міфи російської пропаганди, розвінчує ідеї «руського миру».
Почесними грамотами Держкомтелерадіо будуть відзначені також інші представлені на конкурс роботи – зокрема книга журналістки газети «Дзеркало тижня» Світлани Орел «Розстріляна «Просвіта» про репресованих просвітян Кіровоградщини та книга історика Романа Матузка «Визвольна» світова: крах планів Москви», у якій автор досліджує агресивну політику Радянського Союзу, ідеологічні основи розпалювання Другої світової війни.
«Це дуже сильні публіцистичні роботи, які висвітлюють ті питання, що хвилюють українське суспільство, - говорить перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак. – Всі вони однаково гідні високої нагороди. Але найголовніше – вони відповідають високим критеріям конкурсу імені справжнього українця, патріота і блискучого публіциста В’ячеслава Чорновола».
Загалом у 2016 році на здобуття премії у Держкомтелерадіо надійшло 16 творчих робіт.
Нагадаємо, що премія імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики присуджується з 2004 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України. Її грошовий еквівалент - 5 тисяч гривень.
Протягом 2004-2015 років лауреатами премії стали такі автори та колективи: 2004 рік - Василь Кривий за публікацію «Пуста хата» в газеті «Буковина», м. Чернівці; 2005 рік – Серафима Розумович за публікацію «Сутінки в імперії бідності» в газеті «Літературна Україна»; 2006 рік – Костянтин Перцовський за публікацію «Я – українець!» в газеті «Голос України»; 2007 рік – Іван Корсак за публікацію «Гетьманич Орлик» в газеті «Сім’я і дім», м. Луцьк; 2008 рік – Леонід Мужук за фільм-дилогію «33» (Київська регіональна державна телерадіокомпанія); 2009 рік - авторський колектив Закарпатської ОДТРК за фільм «Гіркота солодкої землі»; 2010 рік – Сергій Дзюба за книгу «Замінований рай», м. Чернігів; 2011 рік – Мирослав Мамчак за книгу «Тарас Шевченко і флот» (м. Севастополь); 2012 рік - авторський колектив Полтавської ОДТРК за фільм «Соловецькі в’язні з України. Микола Зеров»; 2013 рік - Сніжана Потапчук за документальний фільм «Корюківка. Злочин проти людяності», 2014 рік – Сергій Шевченко за нарис «Соловецький вівтар української незалежності», 2015 рік - Аркадій Музичук за публіцистичну збірку «Рік Бика».