Правила українського правопису роз`яснюватиме спеціальна телефонна довідка, Громадське радіо

20 Вересня 2002
0
716
20 Вересня 2002
16:54

Правила українського правопису роз`яснюватиме спеціальна телефонна довідка, Громадське радіо

0
716
Правила українського правопису роз`яснюватиме спеціальна телефонна довідка, Громадське радіо
Київська влада затвердила комплексну програму "Українська мова в українській столиці". Таким чином в Києві збираються популяризувати рідну мову. Поки що телефонна лінія, якою надаватимуть мовні консультації – гарна ідея. Про практичну її реалізацію можна буде говорити в середені жовтня. Комплексна програма заходів "Українська мова в українській столиці" розрахована на три роки. Місцеві градоначальники кажуть, що вона сприятиме всесторонньому духовному розвитку киян. Окрім того, в міській адміністрації столиці сподіваються, що такий крок виховуватиме культуру міжнаціональних відносин на основі національних та світових цінностей. За допомогою телефону можна буде цікавитися питаннями правопису та вживання тих чи інших слів української мови. Ми вирішили запитати киян, що думають вони з цього приводу, ось що нам відповіли: "Я вообще рускоязычный, хоть я и украинец большей частью по национальности"; "Питання бувають, може й варто зробити"; "Напрімєр мені вона не нужна, я як уже навчився говорить – трохи руське трохи українське - я вже не буду перестраюватися". Усі послуги надаватимуться безкоштовно. Платити доведеться лише за міський телефонний зв’язок. Спеціалізовану телефонну службу "Громадська мовознавча приймальня" створять на базі кафедри української мови однієї з вищих шкіл Києва. Але видавати усі секрети в КМДА поки що не хочуть. В управлінні з питань внутрішньої політики Громадському радіо повідомили: "Це в нас є такий задум, ми зараз над цим працюємо і розкажемо тоді, коли це все ляже в практичну площину. Передзвоніть до нас десь за місяць". В рамках тієї ж програми про популяризацію державної мови місцева влада планує суттєво збільшити мережу книжкових магазинів з україномовною літературою. Їх мають поставити поблизу станцій метро. Поки що російськомовна частина Києва ніяк не відреагувала на можливі нововведення.
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
716
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду