15:34
Середа, 5 Жовтня 2016

Рада дозволила карикатуристам та пародистам використовувати чужі твори

5 жовтня Верховна Рада України внесла до закону «Про авторське право і суміжні права» зміни і дозволила використання літературних, художніх і музичних творів для створення пародій, попурі чи карикатур без згоди автора, але із зазначенням його імені і джерела запозичення.
Рада дозволила карикатуристам та пародистам використовувати чужі твори
Рада дозволила карикатуристам та пародистам використовувати чужі твори

За відповідний законопроект №3586 за основу та в цілому проголосували 227 народних депутатів, повідомляє «Українська правда».

Прийнятий в цілому законопроект авторства депутата від «Народного фронту» Миколи Княжицького передбачає надання творцям дозволу на вільне використання в своїх творах жанрах «пародія», «попурі», «карикатура» творів інших авторів в передбачених законом межах.

Законопроект закріплює на законодавчому рівні поняття «пародія», «попурі», «карикатура» на підставі правозастосовної практики Європейського Союзу (ЄС).

Зокрема «карикатура – твір образотворчого мистецтва, який є творчою переробкою іншого правомірно оприлюдненого твору, в тому числі персонажу твору або імені персонажу твору, що за своїм змістом має комічний, сатиристичний характер або спрямовується на висміювання певних осіб або подій».

Пародія визначається як «твір, який є творчою переробкою іншого правомірно оприлюдненого твору або його частини, що за своїм змістом має очевидний комічний, сатиристичний характер, або спрямовується на висміювання певних подій або осіб».

«Попурі – музичний або інший твір, який є творчим підбором і розташуванням уривків інших правомірно оприлюднених творів, або які імітують творчий стиль інших авторів чи виконавців або інших історичних епох», – визначено в документі.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, його мета – імплементація норм європейського законодавства в українське, створення умов для вільного розвитку творчості в сучасних жанрах пародії, карикатури і попурі, підвищення культурного рівня, естетичного виховання громадян, задоволення культурних потреб українського народу, підтримка вітчизняного виробника у сфері культури тощо.

Нагадаємо, 22 вересня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні». За проголосували 230 народних депутатів.

Фото: news.liga.net

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
495
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop