“Укрчастотнагляд” дозволив “ТЕТу” мовити на частоті вінницького “Іштару”IMI
Поява програм “ТЕТу” на 40-у каналі стало, за словами директора телекомпанії “Іштар” Леоніда Вільчинського, шоком для працівників “Іштару”. Адже “ТЕТ” є основним претендентом на цю частоту. За словами Л.Вільчинського, зараз його телекомпанія отримує масу дзвінків від глядачів, які стурбовані долею “Іштару”.
На “Іштарі” переконані, що офіційні пояснення про тестування каналу є нічим іншим як спробою надати пристойного вигляду незаконним діям. На думку Вільчинського, до 10 жовтня кияни отримають ліцензію на використання частоти і продовжать мовлення у Вінниці на майже законних підставах. “Майже”, оскільки зараз Господарський суд м. Києва розглядає скаргу “Іштару” на незаконну видачу Нарадою з питань телебачення і радіомовлення ліцензії телекомпанії “ТЕТ” на мовлення на 40-й канал.
Як повідомляв ІМІ, ліцензія на мовлення в “Іштара”, як і у більшості інших недержавних телеканалів, які виникли на початку 90-х із здобуттям Незалежності, закінчилася ще у 2000 році. У 2001 Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оголосила конкурс на 40-й канал, в якому також взяв участь київський ТЕТ. Тоді Нацрада визнала переможцем киян, але суд встановив, що конкурсна процедура здійснювалася з порушеннями. Пiврiчна судова тяганина мiж ТРК i Нацрадою з питань телебачення i радiомовлення, здавалося, дійшла до логічного завершення, коли господарський суд мiста Києва 21 березня 2002 року прийняв рiшення, яким визнав недiйсною лiцензiю, видану ЗАТ “ТК “ТЕТ” на право використання частоти 40 ТВК у Вiнницi, на якiй досi працювала “Iштар”. Вiнницькi телевізiйники повторно звернулися до Нацради за отриманням лiцензiї.
Проте, 20 квітня рішенням Державної iнспекцiї електрозв’язку по Вiнницькiй областi транслювання програм “Іштару” було припинено. Представники ДІЕ пояснили відключення тим, що закінчився термін дії ліцензії на частоту. Програмний директор телекомпанії Олена Орленко називає таку ситуацію замкнутим колом: канал відключають, тому що немає ліцензії на частоту, а ліцензію на частоту неможливо отримати, поки немає ліцензії Нацради.
Під час парламентських виборів 2002 телекомпанія зазнавала пресингу з боку владних структур. Перевірки на “Іштарі” влаштовували Служба безпеки України, Відділ по боротьбі з економічною злочинності, Антимонопольний комітет і навіть Комітет захисту прав споживачів. Застосовувалося і так зване “телефонне право” – телефонні погрози високопосадовців, як це було у зв’язку з запрошенням в ефір лідера “БЮТ” Юлії Тимошенко.
IMI
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ