

Тимчасова слідча парламентська комісія щодо розслідування справи журналіста Георгія Гонгадзе та інших резонансних справ вимагає від Генеральної прокуратури порушити кримінальну справу проти президента України Леоніда Кучми, колишнього голови Адміністрації президента, а нині спікера Верховної Ради Володимира Литвина, колишнього голови Служби безпеки України, нині народного депутата Леоніда Деркача та колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка. Відповідне рішення буде завтра передане до Генпрокуратури. Про це, як передає кореспондент ForUm’y, заявив сьогодні на прес-конференції у Києві голова Комісії народний депутат Григорій Омельченко. За його словами, на вчорашньому засіданні Комісія розглянула всі докази, які ним були привезені з США, у тому числі протокол власноручних свідчень майора Миколи Мельниченка, і дійшла висновку, що є достатньо доказів, які вказують на те, що Леонід Кучма, Володимир Литвин, Леонід Деркач і Юрій Кравченко є співучасниками злочину, передбаченого частиною 3 статі 27, частина 3 статті 146 ККУ і організаторами викрадення журналіста Георгія Гонгадзе, зчиненого організованою групою осіб за попередньою змовою, що спричинило тяжкі наслідки. Омельченко наголосив, що разом з рішенням комісії, до Генпрокуратури завтра передадуть усі докази щодо цієї справи. Крім того, згідно зі своїм вчорашнім рішенням комісія наполягатиме на проведенні повного і об’єктивного розслідування всіх обставин справи і притягнення до кримінальної відповідальності Кучми, Литвина, Кравченка і Деркача у встановленому законом порядку. Омельченко зазначив, що комісія прийняла рішення рекомендувати президенту Л.Кучмі, голові Верховної Ради В. Литвину “в силу морально-етичних норм” добровільно подати у відставку згідно з вимогами діючої Конституції. “Усі рішення комісії були прийняті одноголосно”, -- додав Омельченко.
ForUm Читайте також:
Человек слова. Андрей Явецкий, Версии.com
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена