Видавництво «Такі справи» готує апеляцію на сьогоднішнє рішення Господарського суду Києва, яким фірмі відмовлено у задоволенні її позову до податківців.

15 Серпня 2002
0
606
15 Серпня 2002
15:15

Видавництво «Такі справи» готує апеляцію на сьогоднішнє рішення Господарського суду Києва, яким фірмі відмовлено у задоволенні її позову до податківців.

0
606
Видавництво «Такі справи» готує апеляцію на сьогоднішнє рішення Господарського суду Києва, яким фірмі відмовлено у задоволенні її позову до податківців.
Як повідомили УНІАН у видавництві, «Такі справи» вимагали визнати незаконним арешт своїх активів, який податківці наклали 20 червня після того, як 17 і 18 червня з власної ініціативи не реалізували намір провести комплексну перевірку діяльності видавничо-поліграфічного центру. Підставою для арешту, наголосили у фірмі, стало нібито недопущення керівництвом «Таких справ» інспекційної бригади до перевірки.

Президент видавництва Сергій ДАНИЛОВ не виключає, що «суд піддався політичному тиску, адже суд не розглянув деякі ключові аргументи юристів фірми. Зокрема, суд не став дивитися відеоматеріали оператора «Таких справ», де зафіксовано, як президент «Таких справ» 18 червня ледь не благає податківців, які йдуть з фірми, залишитися для з`ясування законності їхніх повноважень у присутності представника Посольства Литовської Республіки» (фірма є дочірнім литовським підприємством).

На думку С.ДАНИЛОВА, податківці «не навели і не могли навести докази того, що їм було відмовлено. Одним із ключових «доказів» податківців був складений ними Акт про відмову у перевірці». Як зауважив керівник видавництва, згідно із законодавством, податківці мали скласти акт на самому підприємстві у присутності понятих, тоді як податківці «посвідчили, що акт вони складали у себе в офісі. Таким чином цей ключовий документ, на який посилалися податківці, не може бути взятий до уваги».

Члени групи перевіряючих І.БОГДАНОВА та І.КУШНІР, які доводили, що відмова у перевірці мала місце, під час судового засідання суперечили самі собі, зауважили у «Таких справах». Зокрема, І.КУШНІР заявила, що керівництво «Таких справ» відмовило у перевірці на самому початку приходу інспекційної групи на фірму. Тим часом сама І.КУШНІР приєдналася до групи в самому кінці перебування податківців на фірмі. Про це вона сама ж свідчила під час судового засідання, наголошують у видавництві.

І.БОГДАНОВА підтвердила, що вона була у групі перевіряючих лише 17 червня, тобто у перший з двох днів перебування групи податківців в офісі фірми. Тим часом, її підпис стоїть під актом відмови у перевірці 18 червня. Президент «Таких справ» вважає, що, підписавши документ про дії, в яких вона не брала участі, І.БОГДАНОВА стала «лжесвідком, за що у законі передбачена відповідальність».

Як повідомляв УНІАН, 14 серпня відбулося засідання Господарського суду Києва за позовом «Таких справ» до Державної податкової інспекції Солом`янського району столиці і до ДПА в місті Києві. Суддя оголосив перерву до 9.00 15 серпня. Перше судове засідання відбулося 6 серпня. Тоді суд зобов`язав сторони надати додаткові докази правомірності їхньої діяльності.

20 червня податкова міліція ДПА наклала арешт на банківські рахунки видавництва, мотивуючи своє рішення тим, що воно відмовилося надати можливість для перевірки підприємства.

27 червня Господарський суд м.Києва прийняв рішення продовжити блокування рахунків видавництва "Такі справи" на 90 робочих днів.

2 липня заступник голови ДПА України, начальник Податкової міліції генерал-полковник Віктор ЖВАЛЮК повідомив, що стосовно видавництва "Такі справи" порушено кримінальну справу і призначено комплексну податкову перевірку. Справу порушено за ст. 212 Кримінального кодексу (навмисне ухиляння від сплати податків).

За інформацією начальника Податкової міліції, обсяг несплати податків видавництвом "Такі справи" становить близько 1 млн. грн. Щоб з'ясувати остаточну суму несплачених податків, призначено комплексну податкову перевірку підприємства за участю аудиторів й інших фінансових спеціалістів, сказав В.ЖВАЛЮК.

"Такі справи" - литовське дочірнє приватне підприємство, що займається видавничою та поліграфічною діяльністю. Працює на українському ринку 14 років. За цей час фірма стала одним з найбільших та найвідоміших підприємств країни у своїй галузі.
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
606
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду