

Сьогодні продовжиться засідання Господарського суду міста Києва за позовом видавничо-поліграфічного центру «Такі справи» до Державної податкової інспекції Солом`янського району Києва та до Державної податкової адміністрації у місті Києві з визнання незаконним арешту активів центру (рахунків і майна). Як повідомили УНІАН у видавництві, вчора відбулося повторне засідання Господарського суду Києва за позовом «Таких справ» до Державної податкової інспекції Солом`янського району столиці і до ДПА в місті Києві. Суддя оголосив перерву до 9.00 15 серпня. Перше судове засідання відбулося 6 серпня. Тоді суд зобов`язав сторони надати додаткові докази правомірності їхньої діяльності. Як повідомляв УНІАН, 20 червня податкова міліція ДПА наклала арешт на банківські рахунки видавництва, мотивуючи своє рішення тим, що воно відмовилося надати можливість для перевірки підприємства. 27 червня Господарський суд м.Києва прийняв рішення продовжити блокування рахунків видавництва "Такі справи" на 90 робочих днів. 2 липня заступник голови ДПА України, начальник Податкової міліції генерал-полковник Віктор ЖВАЛЮК повідомив, що стосовно видавництва "Такі справи" порушено кримінальну справу і призначено комплексну податкову перевірку. Справу порушено за ст. 212 Кримінального кодексу (навмисне ухиляння від сплати податків). За інформацією начальника Податкової міліції, обсяг несплати податків видавництвом "Такі справи" становить близько 1 млн. грн. Щоб з'ясувати остаточну суму несплачених податків, призначено комплексну податкову перевірку підприємства за участю аудиторів й інших фінансових спеціалістів, сказав В.ЖВАЛЮК. В інтерв’ю українському представництву правозахисної організації «Репортери без кордонів» президент фірми Сергій ДАНИЛОВ запевнив: «Навпаки, я просив податківців залишитися для з`ясування законності їхніх дій. Тільки в мене було прохання: дочекатися прибуття запрошеного нами співробітника Посольства Литви в Україні. Сцену, коли я прошу інспекторів залишитися, відзняв на відеоплівку оператор «Таких справ».
Іншою підставою (арешту рахунків), зазначають у видавництві, «стала підозра податківців, що «Такі справи» можуть вивезти своє майно і гроші за кордон. Це при тому, що протягом своєї 14-річної діяльності на ринку України «Такі справи» тільки інвестували в економіку України. Іншими словами, в основу рішення податківців лягли не докази, а нічим не вмотивована підозра». Тим часом Конституція України проголошує: "Обвинувачення не може грунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях" (ст.62). "Такі справи" - литовське дочірнє приватне підприємство, що займається видавничою та поліграфічною діяльністю. Працює на українському ринку 14 років. За цей час фірма стала одним з найбільших та найвідоміших підприємств країни у своїй галузі.
Подробиці читайте на сайті
«Такі справи»
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена