Прокуратура не вбачає криміналу у діях Полтавської міськради стосовно журналістки Людмили КучеренкоIMI

12 Серпня 2002
0
560
12 Серпня 2002
15:16

Прокуратура не вбачає криміналу у діях Полтавської міськради стосовно журналістки Людмили КучеренкоIMI

0
560
Прокуратура не вбачає криміналу у діях Полтавської міськради стосовно журналістки Людмили КучеренкоIMI
Прокуратурою Октябрського району м. Полтави відмовлено у порушені кримінальної справи за заявою президента полтавського “Медіа-клубу” Людмили Кучеренко про перешкоджання у законній професійній діяльності журналіста. Хоча рішення було прийняте ще 19 липня, письмове повідомлення Людмила Кучеренко отримала лише сьогодні.

Як повідомила “Вільному мікрофону” сама Людмила Кучеренко, прокуратура не надала їй, як це передбачено законом, постанову про відмову у порушенні кримінальної справи. Журналістка збирається подати заяву у прокуратуру і таким чином отримати копію постанови про відмову, з тим, щоб оскаржити прийняте прокуратурою рішення.

За даними ІМІ протягом цього року це вже четверте рішення прокуратури різних областей України про відмову у порушенні кримінальної справи за заявами журналістів про перешкоджання у законній професійній діяльності журналіста.

20 травня цього року Людмила Кучеренко зробила інформаційний запит до Полтавської міськради стосовно міського голови Анатолія Кукоби. Журналістку цікавило, чи складає мер свої повноваження у зв’язку з обранням народним депутатом України. Незважаючи на те, що передбачений законом термін для надання відповіді складає 10 днів, запит залишався без розгляду протягом місяця.

Пізніше в апараті та пресовій службі органу самоврядовання журналістці натякнули, що не мають наміру відповідати на запит. З огляду на те, що ненаданням відповіді на інформаційний запит було вчинено перешкоду виконанню професійних обов‘язків журналіста, у зв‘язку з чим порушено конституційне право читачів на суспільно важливу інформацію, Людмила Кучеренко звернулася до прокуратури з проханням облпрокуратуру порушити кримінальну справу за ст. 171 (ч.1) ККУ (перешкоджання у законній професійній журналістській діяльності) і притягнути винних до відповідальності.

IMI
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
560
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду