Генпрокуратура не виключає, що Георгій Гонгадзе живий, УНІАН
"На сьогодні ми не знаємо, чиє це тіло, достеменно. Як тільки ми будемо це знати, тоді ми вже скажемо, так – оця версія вже відпрацьована, він – це є він, це – його тіло, тоді інші версії будуть відпадати", - відзначив В.ШОКІН.
Як відзначає «Новий канал», в Генпрокуратурі сподіваються на просування у справі Гонгадзе після висновків третьої експертизи таращанського тіла, яку проводитимуть за допомогою французького і німецького фахівців. Їх участь в останній експертизі ДНК, яка призначена на вимогу матері журналіста, Генпрокуратура забезпечить на власні кошти. А поки що слідство відпрацьовує абсолютно всі версії, не відкидаючи також припущення, що Г.ГОНГАДЗЕ насправді - живий.
Разом з тим заступник генпрокурора наголосив, що процесуально справу Гонгадзе порушено за ст. про зумисне вбивство. Тому правоохоронці продовжують активні пошуки можливих замовників і виконавців злочину. Зокрема, відпрацьовують можливу причетність кримінальних формувань, в тому числі київських - Киселя і Прища. Паралельно перевіряють і викриту в столиці групу міліцейських перевертнів. «Новий канал» нагадує, що трьох офіцерів міліції - із слідчого підрозділу, УБОЗу і зовнішнього спостереження, звинувачують у викраденні людей, з подальшим убивством. Тіла жертв колишні правоохоронці ховали в Київській області.
"Дійсно, колишні співробітники міліції скоїли такі злочини, і не один, а на сьогодні вже багато. Тому, безумовно, і ця група, і інші, які мають за собою ось такі склади злочинів, перевіряються на причетність", - сказав В.ШОКІН.
Він також заявив, що не бачить зв'язку між справами журналіста Г.Гонгадзе і екс-майора Миколи МЕЛЬНИЧЕНКА. Тому їх розслідують окремо. Заступник генпрокурора відзначив, що найближчим часом за участю зарубіжних фахівців проведуть і експертизу плівок екс-охоронника. Він висловив сподівання, що «за сучасних технологій експерти з різних країн зможуть дійти якогось висновку вже остаточно». Проте, наголосив він, цю роботу ускладнить відсутність оригіналів плівок і записуючого пристрою. Тому, за його словами, «було б бажано, якби пан М.МЕЛЬНИЧЕНКО представив ті пристрої, нібито для записів, і ті плівки. Це було б дуже порядно з його боку".
Крім того, В.ШОКІН визнав, що до приходу нового генпрокурора слідство некоректно поводилося з потерпілою стороною. Саме зміною цієї позиції він пояснив дозвіл на участь у справі як представника матері Гонгадзе керівника "Репортерів без кордонів" Роббера МЕНАРА. І хоча вітчизняне законодавство не дозволяє йому до закінчення досудового слідства ознайомитися з матеріалами справи, в Генпрокуратурі не заперечують, що нададуть Р.МЕНАРУ висновки окремих експертиз, відзначає «Новий канал».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ