Господарський суд Києва у четвер частково задовольнив позов радіо «Континент» до Нацради України з питань телебачення і радіомовлення
Адвокати радіостанції переконані, що вирішальним чинником має стати ухвала Європейського суду з прав людини, який прийняв до розгляду позов "Континенту" проти держави Україна.
Довідка УНІАН. Згідно з рішенням Національної ради від 13 квітня 2001 р. про визнання переможця на FM-частоті 100,9 МГц у Києві ним стала АТ "Онікс". На частоті 100,9 МГц до завершення терміну дії ліцензії працювало радіо "Континент".
ТОВ "Центр засобів масової інформації "Медіа-центр" (радіо "Континент") одразу ж оскаржив рішення Національної ради у Господарському суді м.Києва. Рішенням від 04.10.2001 р. суд відмовив "Континенту" у позовних вимогах, тим самим визнавши законність рішень Національної ради. На рішення суду позивачем було подано апеляційну скаргу, однак ухвалену від 23.11.2001 р. апеляційну скаргу повернуто без розгляду.
4 лютого 2002 р. в Апеляційному суді м.Києва відбувся розгляд апеляційної скарги ТОВ "Центр засобів масової інформації "Медіа-центр". Позивачу було відмовлено в задоволенні апеляційної скарги. Таким чином, суд визнав позовні вимоги ТОВ "Центр засобів масової інформації "Медіа-центр" безпідставними.
24 квітня 2002 року Вищий господарський суд України скасував рішення судів першої і другої інстанцій (в яких "Континент" програв) і відправив справу на повторний розгляд.
27 червня директор МЕДІА-ЦЕНТРУ (радіо "Континент" Сергій ШОЛОХ звернувся із заявою до Європейського суду з прав людини. Приводом для звернення стало позбавлення Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення права радіостанції "Континент" на мовлення на частоті 100,9 FМ та неефективний судовий захист порушеного права на свободу виявлення поглядів.
Європейський суд з прав людини присвоїв реєстраційний номер 26419-02 справі "МЕДІА-ЦЕНТР проти УКРАЇНИ". Своїм рішенням суд зазначив наступне: "Суд розгляне вашу справу, як тільки це стане можливим. Розгляд здійснюватиметься на основі інформації та документів, представлених Вами до Суду".
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ