Фільм Ільєнка “Молитва за гетьмана Мазепу” отримав нагороду польського кінофестивалю - “Золоту рибку з Інська 2002”, УНІАН

6 Серпня 2002
0
1012
6 Серпня 2002
15:27

Фільм Ільєнка “Молитва за гетьмана Мазепу” отримав нагороду польського кінофестивалю - “Золоту рибку з Інська 2002”, УНІАН

0
1012
Фільм Ільєнка “Молитва за гетьмана Мазепу” отримав нагороду польського кінофестивалю - “Золоту рибку з Інська 2002”, УНІАН
У Польщі високо оцінили українську кінокартину “Молитва за гетьмана Мазепу”, повідомляє сайт ukraine-poland.com.

“Українська суперпродукція” – так називають поляки фільм Юрія ІЛЬЄНКА, що вперше був показаний в Польщі півтора місяці тому - на Любуському кінофестивалі в Лагові.

В Інську, розташованому неподалік Щеціна, на 29-му кіноліті фільм “Молитва за гетьмана Мазепу” став кульмінацією дев’ятиденного свята. Серед 27 зарубіжних кінокартин саме фільму з Києва, - що, як сказав один кінокритиків, показує українську душу, - було вручено нагороду “Золота рибка з Інська 2002”.

Позолочену фігурку рибки отримав за батька син режисера, який був одним з виконавців ролі Івана Мазепи - Пилип ІЛЬЄНКО.

Фільм демонструвався також і в рамках 4-го фестивалю українського кіно у Польщі.

Як повідомляв УНІАН, Міністерство культури Росії порекомендувало не показувати фільм Ю.ІЛЬЄНКА “Молитва за гетьмана Мазепу” в російських кінотеатрах.

Як заявив міністр культури РФ Михайло ШВИДКОЙ, "Міністерство культури вважає цей фільм антиросійським і якоюсь мірою таким, що спотворює історію російсько-українських відносин".

Як сказав М.ШВИДКОЙ, "незважаючи на те, що в картині знявся відомий актор, його друг Богдан СТУПКА, - це не кращий фільм". (Ще в лютому 2001 року міністр культурі РФ М.ШВИДКОЙ, за словами Б.СТУПКИ, зацікавився проектами українських фільмів "Мазепа" і "Богдан Хмельницький", а також запропонував надати допомогу у виробництві цих фільмів у розмірі 250 тис. дол. на кожний фільм - УНІАН.)

Фільм “Молитва за гетьмана Мазепу” взяв участь в офіційній програмі 52-го міжнародного Берлінського кінофестивалю і за останні сім років став першим проектом, який представив у Берліні країни Східної Європи. Прем'єра фільму в Україні відбудеться восени.
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
1012
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду