14 червня - прес-брифінг «Свавільно засудженим – волю! 2033а – законопроект останньої надії»

14 червня - прес-брифінг «Свавільно засудженим – волю! 2033а – законопроект останньої надії»

13 Червня 2016
865
13 Червня 2016
17:03

14 червня - прес-брифінг «Свавільно засудженим – волю! 2033а – законопроект останньої надії»

865
У вівторок, 14 червня о 9.30 під стінами Верховної Ради України (вул. Грушевського, 5) відбудеться вуличний прес-брифінг з нагоди презентації фотовиставки «Свавільно засудженим – волю! 2033а – законопроект останньої надії».
14 червня - прес-брифінг «Свавільно засудженим – волю! 2033а – законопроект останньої надії»
14 червня - прес-брифінг «Свавільно засудженим – волю! 2033а – законопроект останньої надії»

Фотовиставку буде відкрито просто неба, а з 16 червня по 15 липня вона перебуватиме в приміщенні парламенту.

У прес-брифінгу візьмуть участь: Євген Захаров – директор Харківської правозахисної групи, Олександр Банчук – експерт Реанімаційного пакету реформ, Тетяна Печончик – голова Центру інформації про права людини, народні депутати-ініціатори законопроекту №2033а «Проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо забезпечення окремим категоріям засуджених осіб права на правосудний вирок)».

В рамках фотовиставки буде представлено вісім історій свавільно засуджених до найвищої міри покарання без права на перегляд судових рішень. Часто це було причиною фабрикування справ органами дізнання й досудового розслідування, застосування до затриманих катування, примушення до явки з повинною, порушення права на захист тощо.

Тим часом як у країні знищують комуністичне тоталітарне минуле, змінюють назви міст, вулиць, зносять пам’ятники, залишаються люди, що продовжують відбувати покарання довічно за вироками, які викликають розумний сумнів у їхній справедливості та законності. Ці люди засуджені за кодексом радянської каральної системи, що мав обвинувальне спрямування та не містив достатніх гарантій від несправедливого засудження осіб.

В Україні на сьогодні немає жодного правового механізму чи процедури переглянути кримінальну справу, в якій винесено несправедливий/ помилковий/ свавільний/ незаконний вирок за радянським Кримінально-процесуальним кодексом (1960 року), відсутній жодний шанс, жодна можливість домогтися перегляду кримінальної справи для виправлення судових помилок.

Верховна Рада України як орган законодавчої влади, може ухвалити відповідний закон, який запровадить механізм перегляду вироків у кримінальних справах, в яких особи засуджені без належних, достатніх та переконливих доказів винуватості та досі відбувають покарання, для забезпечення таким особам права на правосудний вирок.

Жодна правова система світу не обходиться без судових помилок. Однак коли вони настільки кричущі, що виходять за рамки «допустимого зла», коли вони доводять до десятків, а може й сотень скалічених людських життів – нагально має бути знайдено шлях для їх виправлення.

За додатковою інформацією треба звертатися до Андрія Діденка: svoboda.andrey@gmail.com

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
865
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду