До 12 червня – прийом заявок журналістів-розслідувачів на семінар у Німеччині
Програма M100 Young European Journalists Workshop (M100YEJ) розрахована для журналістів віком від 18 до 26 років. Цього року у програмі зможуть взяти участь 25 учасників з європейських країн. Протягом 5 днів журналісти матимуть змогу прослухати курси про методологію та специфіку журналістських розслідувань, особливо у сфері корупції та репортажів із зони конфліктів. Учасники отримають знання про алгоритм проведення інтерв’ю, пошук джерел достовірної інформації та обробки даних.
Тема 2016 року «Журналістські розслідування: цілі, методологія та виклики».
Досвідчені журналісти та тренери проводитимуть практичні заняття та ознайомлять учасників з теоретичною основою розслідувань. Німецькі організації Netzwerk Recherche, Correctiv!, OCCRP братимуть участь в обговореннях базових навичок, необхідних для проведення журналістських розслідувань. Представники цих організації поділяться своїм досвідом та стратегією проведення розслідувань.
Окрім отримання практичних і теоретичних знань у сфері журналістики, учасники матимуть змогу напрацювати довготривалі зв’язки з іншими учасниками.
Під час семінару приділятиметься велика увага обміну досвідом між учасниками, які матимуть змогу з перших рук отримати інформацію про політичні та суспільні системи в інших країнах. Такий обмін сприятиме також розповсюдженню знань про інші країни, розумінню демократії, відкритості та толерантності на прикладі інших країн.
Робоча мова програми – англійська.
Час проведення семінарів: 10-15 вересня 2016 року, місто Потсдам (Німеччина)
Вимоги до учасників:
Журналісти віком від 18 до 26 років (країн Східного партнерства, України, Молдови, Вірменії, Азербайджану, Росії та інших країн європейського континенту).
Учасники повинні надіслати есе англійською (обсягом до 6000 знаків з пробілами) розглядаючи наступні аспекти:
– Дефініція терміну «Журналістські розслідування». Опишіть можливості та обмеження журналістських розслідувань у Ваших країнах на конкретному прикладі (можете зазначити власний професійний досвід);
– Окрім есе потрібно надіслати резюме (з фотографією), мотиваційний лист, чому Ви хотіли б взяти участь у програмі.
Організатори розглядатимуть лише документи англійською мовою.
Представники M100YEJ проведуть додатково скайп-інтерв’ю з відібраними кандидатами, після чого буде прийнято остаточне рішення про участь кандидатів у програмі.
Прийом документів здійснюється до 12 червня 2016 року.
Адреса для прийому заявок: i.gahren@m100potsdam.org, контактна особа: (Ізабель Гаарен) Isabel Gahren.
Детальну програму можна переглянути тут.
M100YEJ є ініціативою німецького міста Потсдам та ГО «Potsdam Media International». Програма проводиться за підтримки Міністерства Закордонних Справ, організації National Endowment Democracy у співпраці з European Youth Press, MIZ Potsdam.
