"Такі справи" звернеться з позовом на дії українських податківців до Міжнародного арбітражного трибуналу, УНІАН
Він відзначив, що видавництво має право звернутися в цю судову інстанцію, не проходячи усієї вертикалі судового розгляду справи в Україні, оскільки воно є підприємством зі 100-відсотковими іноземними інвестиціями. "Достатньо, щоб пройшло півроку з того моменту, як сторони, що перебувають у конфлікті, не можуть досягти згоди щодо предмету самого конфлікту", сказав він.
С.ДАНИЛОВ нагадав, що вперше податківці побували на підприємстві з перевіркою ще 14 лютого. Відтоді ці перевірки фінансової діяльності видавництва не припиняються, і лише за 2 останніх місяці їх було 50. "Тобто, податківці відвідували фірму, заважали працювати, блокували роботу бухгалтерії майже кожного робочого дня", - підкреслив він.
Президент фірми нагадав, що вперше "Такі справи" було звинувачено у відмиванні брудних грошей, зокрема в тому, що за півроку видавництво відмило 200 млн. грн. "Це при тому, що наш річний обіг коштів торік склав усього 17 мільйонів грн.", - зазначив він, підкресливши нісенітницю такого звинувачення.
"Нас також звинуватили в ухилянні від сплати податків на суму в 1 млн. гривень. Проте досі офіційного звинувачення фірмі не пред'явлено. При цьому інформація про нібито скоєні нами злочини була надрукована в центральних, усіх без винятку обласних й багатьох районних газетах України", - сказав С.ДАНИЛОВ, наголосивши, що цими діями податківці нанесли шкоду діловій репутації видавництва.
Президент фірми акцентував увагу на подіях 17-18 червня, коли до підприємства у супроводі податкових інспекторів "вдерлися" представники податкової міліції, які не мали жодного права перебувати на території "Таких справ", що є приватною власністю. За словами С.ДАНИЛОВА, для того, аби змусити їх залишити підприємство, довелося викликати наряди державної служби охорони, патрульно-постової служби й пожежників. А після того, як озброєні міліціонери-податківці були змушені піти, пішли й самі податкові інспектори, не погодившись на перевірку їх повноважень щодо здійснення перевірки у присутності представника литовського посольства в Україні.
С.ДАНИЛОВ зазначив, що податкові інспектори залишили видавництво на власний розсуд, незважаючи на прохання залишитися. "А 20 червня нас повідомили про порушення кримінальної справи з огляду на те, що ми нібито перешкодили податківцям у здійсненні перевірки й незаконно здійснили реінвестицію грошей", зазначив С.ДАНИЛОВ.
"При цьому, - підкреслив президент фірми, - освіченість податківців така, що під реінвестицією вони зрозуміли вивезення коштів за кордон, хоча насправді це направлення коштів, отриманих у вигляді прибутку, на розвиток власного виробництва. Гроші були перераховані нами на придбання нової техніки".
С.ДАНИЛОВ зауважив також, що частиною кампанії тиску на "Такі справи", розпочатої податківцями, є порушення кримінальної справи проти одного з партнерів видавництва і проти його брата особисто. "Розуміючи, що робиться, брату вдалося виїхати з України, він намагається отримати притулок в іншій країні й перебуває у розшуку", - сказав С.ДАНИЛОВ.
Президент фірми "Такі справи" заявив, що відстоюватиме права підприємства й у національних судах України. "Кожен незаконний крок проти нас ретельно задокументований і стане предметом позову до суду", - сказав він, зауваживши, що з цими позовами готовий дійти через усі інстанції аж до Європейського суду з прав людини.
При цьому він зазначив, що українське правосуддя є досить повільним. "Розгляд нашої скарги на скасування арешту рахунків фірми, що його наклали податківці, призначений судом на 6 серпня. Хоча 5 серпня закінчується максимальний термін, протягом якого банківські рахунки взагалі можуть бути заарештовані", - зазначив С.ДАНИЛОВ.
Президент фірми "Такі справи" нагадав, що самим видавництвом проти податківців до судів подано 5 позовів, три з яких підприємство виграло.
Відповідаючи на запитання, чи відомий ініціатор переслідування фірми "Такі справи", С.ДАНИЛОВ зазначив: "Так, є 4 особи, стосовно яких в мене існує здогадка, що саме вони дали податківцям команду "фас!". Водночас назвати імена цих людей президент фірми відмовився.
UNIAN
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ