Кримчани через суд доведуть «Кримській правді», що Україна існує , , , ForUm
Як передає «Інтерфакс-Україна», позивачі обурені статтею М. Бахарєва «Ми повернемося до тебе, Батьківщино! Замітки з конгресу співвітчизників у Москві», опублікованою в «Кримській правді» 27 жовтня 2001 року і стверджує, що ні української нації, ні української мови не існує. «... Україна недавно провела з’їзд українців, хоча і нації такої в природі не існує, українці - це частина російського народу, яка говорить на одному з діалектів російської мови», - говориться в статті М. Бахарєва, витримки з якої наводить «Кримрухінформ».
«Росія ніколи не буде повною і великою без своїх співвітчизників, про яких вона, як мати про своїх дітей, повинна турбуватися і піклуватися. А ми... Ми в боргу не залишимося. Ми повернемося до тебе, Батьківщино! І повернемося не одні. Разом з нами повернуться твої споконвічні землі, населені не тільки росіянами, але й людьми інших національностей, які матимуть за щастя возз’єднатися з процвітаючою Великою Росією», - пише М. Бахарєв.
У своєму позові до місцевого суду Центрального району Сімферополя голова Кредитного союзу «Таврика-21» і Сімферопольського районного відділення організації «Громадський контроль» Анатолій Сайчук зазначає, що згадані твердження «є наклепом на весь український народ», безчестять Україну, принижують його честь і національну гідність. Позивачі також нагадують, що не варто називати «діалектом» державну мову України, статус якої закріплений Конституцією держави.
На думку голови Кримського союзу власників землі і лідера Кримської організації УНР Олега Фомушкіна, небезпека тверджень М. Бахарєва полягає в тому, що газета і її автор дезінформують передплатників і масового читача, оскільки «Кримська правда» є суспільно-політичною газетою автономії, яка є найбільш тиражною. О. Фомушкін також зазначає, що стаття «розпалює національну ворожнечу між українським і російським братськими народами».
За його словами, позивачі не хотіли подавати до суду відразу після виходу статті, щоб це не виглядало як передвиборна акція, і, спостерігаючи за подальшими публікаціями в «Кримській правді», зазначили появу ще ряду «нетолерантних і ксенофобських матеріалів». О. Фомушкін не зміг назвати точну кількість тих, хто що подав в суд на газету і її редактора, однак зазначив, що тільки серед його знайомих таких 2-3 особи.
Позивачі просять суд зобов’язати газету надрукувати спростування наклепу і стягнути з неї за завдані моральні збитки 1млн.грн., а з автора - 200 тис. грн.
ForUm
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ