Гендиректор радіо «Континент» просить Президента втрутитися у ситуацію навколо радіостанції, УНІАН
Як зазначається у переданому агентству УНІАН повідомленні для преси, підписаному С.ШОЛОХОМ, 1 липня радіостанція отримала від «Українського державного центру радіочастот на нагляду за зв’язком» припис з вимогою припинити використання радіопередавача на частоті 100,9 МГц у м.Києві, на якій працює «Континент».
Сьогодні до радіостанції надійшов запит від ДПА у Подільському районі м.Києва про позачергову податкову повторну перевірку, у зв’язку з «отриманням відповіді від Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 26.02.2002 р.». Крім того, зазначає С.ШОЛОХ, йому стало відомо, що «одному з колишніх кримінальних угрупувань було дано завдання підготувати документи про мої начебто значні фінансові зобов’язання, щоб у разі мого фізичного знищення справу можна було представити як звичайні кримінальні «розборки».
Керівник радіостанції вважає «подібну реакцію з боку державних структур на звернення українських громадян до Європейського суду несумісною з проголошеним керівництвом держави курсом на євроінтеграцію. Закликаю відповідні органи державної влади припинити тиск як на мене особисто, так і на радіостанцію «Континент».
27 червня радіо "Континент" подало позов до Європейського суду з прав людини проти держави Україна, приводом для чого стало рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про позбавлення радіо "Континент" ліцензії на право мовлення. У заяві до Європейського суду зазначається, що таким чином було порушено статтю 10 Європейської конвенції про захист основних прав і свобод людини - "Свобода виявлення поглядів" та статтю 6 - "Справедливий судовий розгляд".
Згідно з рішенням Національної ради від 13.04.2001 р. про визнання переможця на FM-частоті 100,9 МГц у Києві ним стала АТ "Онікс". На частоті 100,9 МГц до завершення терміну дії ліцензії працювало радіо "Континент".
ТОВ "Центр засобів масової інформації "Медіа-центр" (радіо "Континент") одразу ж оскаржив рішення Національної ради у Господарському суді м.Києва. Рішенням від 04.10.2001 р. суд відмовив "Континенту" у позовних вимогах, тим самим визнавши законність рішень Національної ради. На рішення суду позивачем було подано апеляційну скаргу, однак ухвалену від 23.11.2001 р. апеляційну скаргу повернуто без розгляду.
4 лютого 2002 р. в Апеляційному суді м. Києва відбувся розгляд апеляційної скарги ТОВ "Центр засобів масової інформації "Медіа-центр". Позивачу було відмовлено в задоволенні апеляційної скарги. Таким чином, суд визнав позовні вимоги ТОВ "Центр засобів масової інформації "Медіа-центр" безпідставними.
24 квітня 2002 року Вищий господарський суд України скасував рішення судів першої і другої інстанцій (в яких "Континент" програв) і відправив справу на повторний розгляд.
УНІАН
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ