Гендиректор радіо «Континент» просить Президента втрутитися у ситуацію навколо радіостанції, УНІАН

12 Липня 2002
0
545
12 Липня 2002
16:22

Гендиректор радіо «Континент» просить Президента втрутитися у ситуацію навколо радіостанції, УНІАН

0
545
Гендиректор радіо «Континент» просить Президента втрутитися у ситуацію навколо радіостанції, УНІАН
Генеральний директор радіо «Континент» Сергій Шолох звернувся до Президента України як до гаранта Конституції з проханням втрутитися в ситуацію навколо радіостанції і надати її співробітникам можливість реалізувати гарантоване Конституцією України право на поширення інформації та справедливий судовий розгляд.

Як зазначається у переданому агентству УНІАН повідомленні для преси, підписаному С.ШОЛОХОМ, 1 липня радіостанція отримала від «Українського державного центру радіочастот на нагляду за зв’язком» припис з вимогою припинити використання радіопередавача на частоті 100,9 МГц у м.Києві, на якій працює «Континент».

Сьогодні до радіостанції надійшов запит від ДПА у Подільському районі м.Києва про позачергову податкову повторну перевірку, у зв’язку з «отриманням відповіді від Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 26.02.2002 р.». Крім того, зазначає С.ШОЛОХ, йому стало відомо, що «одному з колишніх кримінальних угрупувань було дано завдання підготувати документи про мої начебто значні фінансові зобов’язання, щоб у разі мого фізичного знищення справу можна було представити як звичайні кримінальні «розборки».

Керівник радіостанції вважає «подібну реакцію з боку державних структур на звернення українських громадян до Європейського суду несумісною з проголошеним керівництвом держави курсом на євроінтеграцію. Закликаю відповідні органи державної влади припинити тиск як на мене особисто, так і на радіостанцію «Континент».

27 червня радіо "Континент" подало позов до Європейського суду з прав людини проти держави Україна, приводом для чого стало рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про позбавлення радіо "Континент" ліцензії на право мовлення. У заяві до Європейського суду зазначається, що таким чином було порушено статтю 10 Європейської конвенції про захист основних прав і свобод людини - "Свобода виявлення поглядів" та статтю 6 - "Справедливий судовий розгляд".

Згідно з рішенням Національної ради від 13.04.2001 р. про визнання переможця на FM-частоті 100,9 МГц у Києві ним стала АТ "Онікс". На частоті 100,9 МГц до завершення терміну дії ліцензії працювало радіо "Континент".

ТОВ "Центр засобів масової інформації "Медіа-центр" (радіо "Континент") одразу ж оскаржив рішення Національної ради у Господарському суді м.Києва. Рішенням від 04.10.2001 р. суд відмовив "Континенту" у позовних вимогах, тим самим визнавши законність рішень Національної ради. На рішення суду позивачем було подано апеляційну скаргу, однак ухвалену від 23.11.2001 р. апеляційну скаргу повернуто без розгляду.

4 лютого 2002 р. в Апеляційному суді м. Києва відбувся розгляд апеляційної скарги ТОВ "Центр засобів масової інформації "Медіа-центр". Позивачу було відмовлено в задоволенні апеляційної скарги. Таким чином, суд визнав позовні вимоги ТОВ "Центр засобів масової інформації "Медіа-центр" безпідставними.

24 квітня 2002 року Вищий господарський суд України скасував рішення судів першої і другої інстанцій (в яких "Континент" програв) і відправив справу на повторний розгляд.


УНІАН
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
545
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду