«Репортери без кордонів» вітають бажання Генпрокуратури співпрацювати у розслідуванні справи Гонгадзе, УНІАН
Як повідомив в інтерв`ю УНІАН виконавчий директор Інституту масової інформації Леонід Звєрєв, інститут готовий до активної співпраці з Генпрокуратурою з тим, щоб «сприяти слідству заради встановлення істини». При цьому він відзначив, що з попереднім керівництвом Генпрокуратури «діалогу не вийшло». Зокрема, дещо раніше тодішній перший заступник генпрокурора Микола Гарник (нині заступник прокурора Києва - УНІАН) відмовив визнати генерального секретаря «Репортерів без кордонів» Робера Менара довіреною особою рідних журналіста - Лесі і Мирослави Гонгадзе.
Л.ЗВЄРЄВ також нагадав, що Генпрокуратура відмовила задовольнити клопотання Менара надати право потерпілій стороні, тобто Лесі та Мирослави Гогадзе, знайомитись з результатами попередніх експертиз, щоб визначитись, чи потрібно проведення ще однієї експертизи.
Як повідомляв УНІАН, генеральний секретар Міжнародної організації захисту свободи преси "Репортери без кордонів" Робер МЕНАР звернувся до Президента України і Генеральної прокуратури з клопотанням у якості представника потерпілої сторони у справі про вбивство Георгія Гонгадзе.
Але Генеральна прокуратура України відмовила Лесі Гонгадзе у проханні визнати Менара її представником у кримінальній справі за фактом умисного вбивства її сина - журналіста Георгія Гонгадзе.
За даними Інституту масової інформації, свою відмову Генпрокуратура мотивувала тим, що "у карному процесі на досудовому слідстві законом не передбачена можливість потерпілого передовіряв свої права стороннім особам".
З 12 липня Генеральна прокуратура України почала формування нової оперативно-слідчої групи з розслідування кримінальної справи за фактом вбивства журналіста Гонгадзе.
З метою встановлення істини найближчим часом буде проведено всі необхідні й можливі слідчі дії та здійснено судові експертизи, до яких долучаються провідні експерти як з України, так і з-за кордону.
Генпрокуратура активізує контакти з усіма правоохоронними органами, експертами, фахівцями, які пропонували допомогу в розслідуванні «справи Гонгадзе».
До співпраці з оперативно-слідчою групою запрошуються родичі і близькі Гонгадзе, а також усі громадяни, які можуть повідомити слідству інформацію щодо обставин цієї резонансної справи.
Кожен факт, кожне свідчення, які можуть допомогти встановленню істини, будуть ретельно досліджені й оцінені слідством, запевняють у Генпрокуратурі.
УНІАН
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ