НРУ вимагає від Генпрокурора порушення справи проти ДПА через незаконні дії щодо видавництва «Такі справи», УНІАН

11 Липня 2002
0
600
11 Липня 2002
17:15

НРУ вимагає від Генпрокурора порушення справи проти ДПА через незаконні дії щодо видавництва «Такі справи», УНІАН

0
600
НРУ вимагає від Генпрокурора порушення справи проти ДПА через незаконні дії щодо видавництва «Такі справи», УНІАН
Народний рух України вимагає від Генерального прокурора Святослава Піскуна порушення справи проти Державної податкової адміністрації через незаконні дії щодо видавництва «Такі справи».

Листа з відповідною вимогою направив новопризначеному генпрокурору лідер НРУ Геннадій Удовенко.

Наприкінці червня директор видавничого агентства «Такі справи» Сергій ДАНИЛОВ попросив Г.УДОВЕНКА звернутися до ДПА та Генпрокуратури з депутатським запитом стосовно того, які підстави є у ДПА продовжувати перевірки підприємства після того, як позов ДПА до «Таких справ» за звинуваченням у «відмиванні тіньових коштів» було відхилено Господарським судом Києва за відсутністю доказів.

У зв’язку з цим Удовенко, зауважили в НРУ, і направив листа генпрокурору з низкою запитань. Зокрема, лідер НРУ хоче знати, чи були у ДПАУ підстави продовжувати перевірки «Таких справ» після того, як судом було визнано відсутність доказів по висуненому обвинуваченню у відмиванні коштів?

Удовенко просить генпрокурора також роз’яснити, чи були підстави для призупинення розгляду позовної заяви ДП «Такі справи» проти ДПАУ і які юридичні підстави існують для призупинення розгляду позову на прохання відповідача?

Як зазначає Удовенко у листі до генпрокурора, враховуючи те, що «Такі справи» виконувало передвиборні замовлення клієнтів - суб’єктів виборчої кампанії, що належать до опозиційних сил, - то чи немає, запитує він, у цій справі ознак політичного тиску?.

Лідер НРУ вважає, що в цій справі генпрокурор може довести свою «прихильність принципу верховенства права та слова до Верховної Ради України про прагнення позбавити діяльність виконавчої гілки влади, включно з правоохоронними органами та іншими «силовими» структурами, до яких відноситься і ДПАУ, ознак політичної доцільності?».

Удовенко просить розглянути можливість порушення справи проти ДПАУ через її незаконні дії (у випадку виявлення таких дій) та відновлення прав та нормального функціонування ДП «Такі справи» без додаткового звернення або депутатського запиту.

Господарський суд Києва розглядає справу за позовом видавничо-поліграфічної фірми "Такі справи" до Державної податкової інспекції Солом`янського району Києва та Київської міської податкової адміністрації. Фірма вимагає визнати недійсним накладення на неї податковими органами штрафів у розмірі майже 1,5 млн. грн. за порушення податкового законодавства.

20 червня податкова міліція ДПА наклала арешт на банківські рахунки видавництва, мотивуючи своє рішення тим, що воно відмовилося надати можливість для перевірки підприємства.

Прес-служба "Таких справ" заявила, що навпаки - президент фірми Данилов просив податківців залишитися для з'ясування законності їхніх дій. Це зафіксовано на відеоплівку, тому керівництво "Таких справ" вважає таке рішення незаконним і подає позов до суду.

27 червня Господарський суд м.Києва прийняв рішення продовжити блокування рахунків видавництва "Такі справи" на 90 робочих днів.

Коментуючи цю ухвалу суду, Данилов сказав, що її "мета полягає у тому, аби позбавити 304 родини працівників зарплати, заблокувати функціонування підприємства, поставити його на коліна".

Підсумовуючи, Данилов наголосив, що "податківці під виглядом "боротьби з відмиванням "брудних" коштів" хотіли провернути операцію з майновим перерозподілом нашої фірми, тобто, просто кажучи, захопити її".

"Запевняю - в ДПА нічого не вийде. Ми пікетували податкову в День Конституції. Ми захищатимемо свої права в суді, як в Україні, так і за кордоном. Правда за нами, і ми хочемо, щоб винні були достойно покарані", - наголосив президент підприємства "Такі справи".

2 липня заступник голови ДПА України, начальник Податкової міліції генерал-полковник Віктор Жвалюк повідомив на прес-конференції, що стосовно видавництва "Такі справи" порушено кримінальну справу і призначено комплексну податкову перевірку. Справу порушено за ст. 212 Кримінального кодексу (навмисне ухиляння від сплати податків).

За інформацією начальника Податкової міліції, обсяг несплати податків видавництвом "Такі справи" становить близько 1 млн. грн. Щоб з'ясувати остаточну суму несплачених податків, призначено комплексну податкову перевірку підприємства за участю аудиторів й інших фінансових спеціалістів, сказав Жвалюк.



"Такі справи" - литовське дочірнє приватне підприємство, що займається видавничою та поліграфічною діяльністю. Працює на ринку 14 років. За цей час фірма стала одним з найбільших та найвідоміших підприємств країни у своїй галузі.


УНІАН
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
600
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду