Комітет ВР з питань свободи слова та інформації звернеться до суду., УНІАН

8 Липня 2002
0
494
8 Липня 2002
15:38

Комітет ВР з питань свободи слова та інформації звернеться до суду., УНІАН

0
494
Комітет ВР з питань свободи слова та інформації звернеться до суду., УНІАН
Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформації звернеться до суду, якщо центральні телеканали й надалі поширюватимуть неправдиву інформацію щодо рішення парламенту про недовіру Національній раді з питань телебачення і радіомовлення. Про це в інтерв’ю журналістам заявив голова комітету Микола Томенко.

За його словами, упродовж трьох днів центральні телеканали, зокрема УТ-1, показували інтерв’ю голови Нацради Бориса Холода, в якому він наголошував, що парламент прийняв неправомірне рішення. Зокрема, він говорив, що парламент не міг приймати рішення щодо ротації всіх членів Нацради одночасно. Томенко підкреслив, що ВР не приймала жодного рішення щодо ротації. Він зазначив, що у постанові, ухваленій у минулий четвер, йдеться про висловлення недовіри всьому складу Нацради, в тому числі і голові Холоду, а також щодо дострокового припинення повноважень парламентської четвірки в Нацраді. 4 липня Верховна Рада достроково припинила повноваження членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, які призначаються парламентом (чотирьох з восьми - УНІАН), і на підставі звіту Нацради за підсумками її діяльності у 2001 році висловила недовіру всьому складу Нацради, включаючи її голову - Бориса Холода, та рекомендувала Президенту звільнити "свою четвірку". У постанові "Про звіт Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення за 2001 рік" наводиться перелік суттєвих недоліків в діяльності Нацради, зокрема невиконання прийнятих раніше постанов Верховної Ради, невчасне подання для погодження до профільного комітету ВР проектів нормативних документів, наявність великої кількості конфліктів під час ліцензування телерадіоорганізацій та велика кількість судових позовів щодо незаконності дій Нацради. Постановою також передбачається провести всі необхідні процедури щодо обрання нових членів Нацради від Верховної Ради і провести відповідне голосування до 12 липня 2002 року. За словами голови Комітету ВР з питань свободи слова та інформації Миколи ТОМЕНКА, згідно із постановою, ухваленою парламентом, Президент може не змінювати свою четвірку членів Нацради, однак він зобов'язаний звільнити з посади голови Нацради Бориса Холода. На свій розсуд Президент може або взагалі вивести його зі складу Нацради, або залишити у складі Нацради.
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
494
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду