Парламент обговорить проблеми освіти та книговидавництва , Німецька хвиля

8 Липня 2002
0
583
8 Липня 2002
13:01

Парламент обговорить проблеми освіти та книговидавництва , Німецька хвиля

0
583
Парламент обговорить проблеми освіти та книговидавництва , Німецька хвиля
Закупівлю шкільних підручників до нового навчального року поки що профінансовано урядом України лише на 35 відсотків. Про це повідомив "Німецькій хвилі" голова парламентського комітету з питань науки і освіти Станіслав Ніколаєнко. За його словами, ситуація у вітчизняній освіті та книговидавництві перебуватимуть у центрі уваги дня уряду в парламенті цього вівторка.

Напередодні дня уряду прем'єр Анатолій Кінах пообіцяв депутатам, що впродовж літа урядовці спробують залатати дірки в освітньому бюджеті і до 1 вересня надрукувати необхідну кількість підручників. Однак у вівторок міністрам все одно не уникнути гострих запитань. Поки що річна програма з виробництва підручників профінансована лише на третину. Більше того, урядовці досі не спромоглися організувати друк українських книжок в Україні. Левову частку учбового матеріалу замовляють у Росії, констатує голова комітету з питань науки та освіти у Верховній Раді Станіслав Ніколаєнко. Він вважає, що "це нонсенс, коли підручники України друкуються за кордоном." Колишній віце-прем'єр Микола Жулинський бачить корінь проблеми в недосконалому законодавстві про видавничу діяльність і вимагає від депутатів звільнити книгодрукарську галузь від оподаткування. Він каже, що основний капітал від продажу книжки вимивається в Росію. Взагалі книжковий ринок на 80 відсотків заповнений російською книгою.

До 1 січня 2003-го року вітчизняні книговидавці користуватимуться деякими пільгами. Профільний комітет нового парламенту хоче стимулювати цю галузь і надалі. Все освітнє видавництво пропонується замкнути на двох вітчизняних комбінатах - київському та харківському.


Німецька хвиля
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
583
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду