Парламент обговорить проблеми освіти та книговидавництва , Німецька хвиля
Напередодні дня уряду прем'єр Анатолій Кінах пообіцяв депутатам, що впродовж літа урядовці спробують залатати дірки в освітньому бюджеті і до 1 вересня надрукувати необхідну кількість підручників. Однак у вівторок міністрам все одно не уникнути гострих запитань. Поки що річна програма з виробництва підручників профінансована лише на третину. Більше того, урядовці досі не спромоглися організувати друк українських книжок в Україні. Левову частку учбового матеріалу замовляють у Росії, констатує голова комітету з питань науки та освіти у Верховній Раді Станіслав Ніколаєнко. Він вважає, що "це нонсенс, коли підручники України друкуються за кордоном." Колишній віце-прем'єр Микола Жулинський бачить корінь проблеми в недосконалому законодавстві про видавничу діяльність і вимагає від депутатів звільнити книгодрукарську галузь від оподаткування. Він каже, що основний капітал від продажу книжки вимивається в Росію. Взагалі книжковий ринок на 80 відсотків заповнений російською книгою.
До 1 січня 2003-го року вітчизняні книговидавці користуватимуться деякими пільгами. Профільний комітет нового парламенту хоче стимулювати цю галузь і надалі. Все освітнє видавництво пропонується замкнути на двох вітчизняних комбінатах - київському та харківському.
Німецька хвиля
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ