Львів’яни просять поляків не закривати українську редакцію радіо “Полонія”, IMI
У листі, підписаному багатьма громадськими діячами Львова, висловлюється занепокоєння з приводу намірів Польського Уряду припинити діяльність Української Служби Польського Радіо, заснованої у 1991 році з метою інформувати громадян України про події в Польщі, польсько-українське співробітництво, життя польської діаспори в Україні та української в Польщі та про польську і українську точку зору на всесвітні події.
“Українська громадськість дуже здивована таким розвитком подій, -- йдеться в листі, -- оскільки Президент РП Александр Квасьнєвський та представники Польського Уряду неодноразово заявляли про бажання Польщі інтенсивніше розмовляти зі своїми східними сусідами, особливо у період вступу Польщі до Європейського Союзу, про бажання Варшави ділитися з українцями своїм досвідом періоду економічної трансформації та залучення до євроатлантичних структур, а також про поширення через мас-медіа ідеї польсько-українського примирення. Останнє завдання, досягнення якого ставила і ставить перед собою демократична українська громадськість, ускладнене сьогодні запланованим запровадженням Польщею візового режиму”.
На думку львів’ян, закриття української редакції шкідливо відіб’ється на стратегічних цілях, окреслених українцями і поляками задля спільного європейського майбутнього.
Автори листа звертаються до Марека Сівца з проханням “зробити усе можливе, аби Українська Служба Польського Радіо працювала й надалі, виконуючи своє благородне завдання”.
Серед тих, хто підписав лист філософ, політолог, головний редактор Незалежного культурологічного журналу "Ї" Тарас Возняк, історик, доцент Львівського національного університету Тетяна Гошко, доктор історичних наук, директор Інституту історичних досліджень Львівського національного університету Ярослав Грицак, професор, проректор Львівської Богословської Академії, директор Інституту релігії і суспільства Мирослав Маринович.
IMI
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ