Радіо “Континент” проти України. На прес-конференції Сергія Шолоха члени Нацради не були присутніми.

2 Липня 2002
0
559
2 Липня 2002
16:04

Радіо “Континент” проти України. На прес-конференції Сергія Шолоха члени Нацради не були присутніми.

0
559
Радіо “Континент” проти України. На прес-конференції Сергія Шолоха члени Нацради не були присутніми.
Як вже повідомлялося, нещодавно генеральний директор радіо “Континент” Сергій Шолох повернувся зі Страсбурга, де подавав звернення про відстоювання права на мовлення в Україні до Європейського суду з прав людини. На сьогоднішній прес-конференції пан Шолох подякував за підтримку міжнародний фонд “Відродження” та ІМІ (Ала Лазарєва та юрист Марія Самбур супроводжували його до Страсбурга та допомагали складати документи).

Нагадаємо, що після того, як радіо програло справи у двох судових інстанціях, Вищий господарський суд своїм рішенням від 24 квітня 2002 року скасував рішення господарського суду Києва та постанову Київського апеляційного господарського суду і справу передав на новий судовий розгляд, пустивши таким чином справу по колу.

Юрист Інституту Масової Інформації Марія Самбур пояснила, що це звернення – заява на порушене право. Європейський суд не скасовує рішення судових органів України. Він виносить рішення з приводу того, чи було порушення прав людини. Якщо буде винесене рішення на користь позивача, Верховний Суд України має ще раз переглянути своє рішення, крім того, позивач має право на відшкодування моральних збитків. На думку юриста ІМІ, основною складністю було скласти заяву і добитися її розгляду. Зараз заява прийнята, адвокат “Репортерів без кордону” буде супроводжувати справу до розгляду. Крім того, над справою будуть працювати ще два адвокати – італійський та французький. Європейський суд розглядатиме питання, наскільки неможливо видати ліцензію “Континенту” і чи лише з технічних причин. Марія Самбур заявила, що в Європейському суді цю справу пообіцяли розглянути без зволікань.

Щодо основних претензій до радіостанції з боку Нацради – вони були сформульовані у відповіді за підписом Б. Холода на численні запити від “Континенту”. Неповернення позики, на думку Нацради, не є єдиною підставою для позбавлення ліцензії, були ще й порушення закону – без ліцензії ретранслювалися Бі-Бі-Сі, “Голос Америки” та Дойче Велле. “Це плата за те, що на радіо немає цензури, що ми співпрацюємо з іноземними станціями, що Георгій Гонгадзе працював саме у нас, що ми надаємо свій ефір незалежним і опозиційним силам”, - вважає пан Шолох.

За словами гендиректора “Континенту”, він намагався вирішити цю справу в Україні, але після довгої судової епопеї вирішив звернутися до судових органів Європи. Тим більше, що після ратифікації Україною Європейської конвенції з прав людини, до Європейського суду може звернутися кожен український громадянин. В Європі подібні справи стали звичними і не викликають ніякого спротиву з боку громадськості.

Виконавчий директор ІМІ Леонід Звєрєв пояснив своє сприяння у цій справі радіо “Континент” бажанням віднайти істину в суді, а також деміфологізувати статус Європейського суду для українських громадян. Проте ІМІ не прагне стимулювати звернення наших громадян до цього судового органу, а хоче, щоб питання вирішувалися в Україні.

З ним погоджується і Сергій Шолох, говорячи, що владі вигідно вирішити судові проблеми на місці, щоб не викликати прецеденту в Європі. Оскільки там існує прецедентне право, коли з аналогічними проблемами можуть звертатися інші організації (а, як відомо, чимало регіональних компаній висувають подібні претензії до Нацради з питань ТБ та РМ ), створюючи таким чином прецедент і маючи змогу отримати рішення “під ксерокс”. Тетяна Акімова, “Детектор медіа”
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
559
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду