Доповідачі моніторингового комітету ПАРЄ порушать питання щодо видавництва "Такі справи" перед делегацією України у Раді Європи, УНІАН

26 Червня 2002
0
542
26 Червня 2002
17:00

Доповідачі моніторингового комітету ПАРЄ порушать питання щодо видавництва "Такі справи" перед делегацією України у Раді Європи, УНІАН

0
542
Доповідачі моніторингового комітету ПАРЄ порушать питання щодо видавництва "Такі справи" перед делегацією України у Раді Європи, УНІАН
Голова Парламентської Асамблеї Ради Європи Пітер Шайдер у листі до президента видавничо-поліграфічного центру «Такі справи» Сергія Данилова поінформував його про те, що доповідачі Моніторингового комітету Асамблеї порушать питання щодо цього видавництва перед новою парламентською делегацією України у Раді Європи. Як повідомили УНІАН у видавництві, С.Данилов звертався до П.Шайдера з питання незаконного тиску, який податкові органи України здійснюють на фірму «Такі справи». Як відомо, зобов’язання України перед ПАРЄ передбачають дотримання принципів верховенства права.

Як повідомляв УНІАН, Господарський суд Києва розглядає справу за позовом видавничо-поліграфічної фірми "Такі справи" до Державної податкової інспекції Солом`янського району Києва та Київської міської податкової адміністрації. Фірма вимагає визнати недійсним накладення на неї податковими органами штрафів у розмірі майже 1,5 млн. грн. за порушення податкового законодавства. Фірма стверджує, що порушень, які їй інкримінуються, допущено не було, крім того, перевірки й обшук підприємства здійснювався з порушенням законів. За версією "Таких справ", 25 березня цього року прес-служба ДПА оприлюднила заяву, в якій "Такі справи" було звинувачено у протиправній діяльності з відмивання "брудних коштів". Закидалося, що фірма нібито є учасником мережі з легалізації "брудних коштів" із залученням "фіктивних" фірм. Цю мережу податківці пов`язували з Юлією Тимошенко. Видавництво в свою чергу повідомило, що йому не пред`явлено жодних офіційних звинувачень. Керівники "Таких справ" на прес-конференції заявили, що усі позапланові перевірки суперечили закону і мали винятково замовний характер. За словами керівництва фірми, проблеми з податківцями почалися після того, як під час виборів фірма виконала замовлення на виготовлення рекламних матеріалів з боку деяких політичних сил. Зокрема, було видрукувано рекламні матеріали для деяких опозиційних партій, і не випадково після цього, вважають керівники фірми, нібито протизаконну діяльність фірми було "прив`язано" до імені Ю.Тимошенко. Ніхто не взяв до уваги, наголосив президент компанії Сергій Данилов, те, що фірма виконує замовлення абсолютно різних політичних сил, незалежно від їхнього спрямування, керуючись при цьому винятково комерційними інтересами. Як відзначають у прес-службі видавництва, за підсумками п'яти позапланових перевірок фірма отримала лише один акт про стягнення штрафу, який "Такі справи" оскаржують в суді. І незважаючи на численні звертання до податкових органів з проханням поінформувати про результати усіх перевірок, інші акти так і не було надано. Представники податкових органів лише минулого тижня двічі намагалися провести перевірку приватного видавничо-поліграфічного центру "Такі справи", не маючи належним чином оформлених документів, повідомляє прес-служба центру. Зокрема, 17 та 18 червня на підприємство намагалися незаконно потрапити представники податківців з метою проведення шостої позапланової перевірки за останні півроку, наголошують у прес-службі підприємства. Причому у вівторок разом з перевіряючими на підприємство "увірвалися двоє автоматників із податкової поліції". Керівництво компанії, вважаючи дії податківців незаконними, обидва рази викликало міліцію. Обидва рази конфлікт завершувався після втручання викликаних підрозділів МВС. 20 червня о 12.00 податкова міліція ДПА наклав арешт на банківські рахунки видавничо-поліграфічного центру «Такі справи», мотивуючи своє рішення тим, що видавництво відмовилося надати можливість для перевірки підприємства.

Прес-служба «Таких справ» повідомляє, що навпаки - президент фірми Сергій Данилов просив податківців залишитися для з’ясування законності їхніх дій. Це зафіксовано на відеоплівку, тому керівництво «Таких справ» вважає таке рішення незаконним і подає позов до суду.


УНІАН
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
542
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду