Cесія ПАРЄ розглянула питання створення міжнародної комісії з розслідування обставин загибелі Гонгадзе, УНІАН

26 Червня 2002
0
550
26 Червня 2002
09:47

Cесія ПАРЄ розглянула питання створення міжнародної комісії з розслідування обставин загибелі Гонгадзе, УНІАН

0
550
Cесія ПАРЄ розглянула питання створення міжнародної комісії з розслідування обставин загибелі Гонгадзе, УНІАН
Доповідач Моніторингового комітету ПАРЄ Ганне СЕВЕРІНСЕН сьогодні на сесії ПАРЄ у Страсбурзі підняла проблему створення міжнародної комісії з питань розслідування обставин загибелі українського журналіста Георгія Гонгадзе. Це питання вона поставила діючому голові Комітету міністрів Ради Європи, міністру закордонних справ Люксембургу Лідії ПОЛФЕР, яка 25 червня представила доповідь про діяльність Комітету міністрів Ради Європи.

Як повідомляє інтернет-видання «Разом», ідея створення комісії виникла ще у січні 2001 року. Такі рекомендації виніс Моніторинговий комітет ПАРЄ. Пізніше це питання піднімалося у вересні 2001 року.

Л.ПОЛФЕР заявила, що офіційний Київ не заперечує проти створення такої комісії, але вказує на відсутність необхідної законодавчої бази для існування подібних міжнародних комісій. Питання створення комісії піднімалося і під час зустрічі вдови Г.Гонгадзе - Мирослави з головою ПАРЄ Пітером ШІМЕРОМ.

На прес-конференції М.ГОНГАДЗЕ та Г.СЕВЕРІНСЕН повідомили, що у вересні у Страсбурзі відбудуться спеціальні слухання Моніторингового комітету по справі Гонгадзе.

За словами Г.СЕВЕРІНСЕН, Моніторинговий комітет має намір звернутися з рекомендацією до Верховної Ради прийняти закон про спеціальні слідчі комісії Верховної Ради, а також про спеціального слідчого прокурора. Вона сказала, що у жовтні до України відправиться місія від Ради Європи, яка на місці вивчатиме ситуацію щодо розслідування справи Гонгадзе і зосередиться на роботі прокуратури. Розподіл слідчої та наглядової функцій прокуратури були однією з умов взятих Україною при вступі до Ради Європи. Як повідомила М.ГОНГАДЗЕ, вона планує подати позов до Європейського суду за тяганину у розслідуванні справи її чоловіка та приниження потерпілих. Вона заявила, що підставою для звернення у Європейський суд став факт, що Генпрокуратура України не видає близьким Георгія «результатів експертизи, свідоцтва про смерть та ігнорує права потерпілих».
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
550
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду