Cесія ПАРЄ розглянула питання створення міжнародної комісії з розслідування обставин загибелі Гонгадзе, УНІАН
Як повідомляє інтернет-видання «Разом», ідея створення комісії виникла ще у січні 2001 року. Такі рекомендації виніс Моніторинговий комітет ПАРЄ. Пізніше це питання піднімалося у вересні 2001 року.
Л.ПОЛФЕР заявила, що офіційний Київ не заперечує проти створення такої комісії, але вказує на відсутність необхідної законодавчої бази для існування подібних міжнародних комісій. Питання створення комісії піднімалося і під час зустрічі вдови Г.Гонгадзе - Мирослави з головою ПАРЄ Пітером ШІМЕРОМ.
На прес-конференції М.ГОНГАДЗЕ та Г.СЕВЕРІНСЕН повідомили, що у вересні у Страсбурзі відбудуться спеціальні слухання Моніторингового комітету по справі Гонгадзе.
За словами Г.СЕВЕРІНСЕН, Моніторинговий комітет має намір звернутися з рекомендацією до Верховної Ради прийняти закон про спеціальні слідчі комісії Верховної Ради, а також про спеціального слідчого прокурора. Вона сказала, що у жовтні до України відправиться місія від Ради Європи, яка на місці вивчатиме ситуацію щодо розслідування справи Гонгадзе і зосередиться на роботі прокуратури. Розподіл слідчої та наглядової функцій прокуратури були однією з умов взятих Україною при вступі до Ради Європи. Як повідомила М.ГОНГАДЗЕ, вона планує подати позов до Європейського суду за тяганину у розслідуванні справи її чоловіка та приниження потерпілих. Вона заявила, що підставою для звернення у Європейський суд став факт, що Генпрокуратура України не видає близьким Георгія «результатів експертизи, свідоцтва про смерть та ігнорує права потерпілих».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ