Ліцензія ЮТАРу , Оригінальни текст для випуску новин ЮТАР, поширений телекомпанією після припинення виходу в ефір
Оператор Юрій Гальченко
Студія Ліцензія
Цього дня Національна рада з питань телебачення та радіомовлення вже вкотре висловила своє ставлення до обраного українським народом, Президентом та парламентаріями демократичного курсу країни. Від теорії – себто, ігнорування судових рішень, які в будь-якій, навіть тоталітарній, країні є найвищими, нацрадівці перейшли до дій практичних.
ВМЗ Ліцензія
Постанова Господарського суду Києва, яка до повного розгляду справи ліцензування 37 каналу забороняла віддавати ліцензію ТВ “Табачук”, так і не знайшла розуміння у Бориса Холода та компанії. Вони героїчно, незважаючи на загрозу кримінальної відповідальності за невиконання рішення суду, віддали ліцензію “більш потужній – і фінансово, і творчо” телекомпанії. Звісно, хто бачив ефір ТВ “Табачук” та Ютар’у, мабуть, зрозуміє приховану тут іронію. Крім того, без зайвої скромності додамо: головний постулат голови Нацради, що телебачення в першу чергу має подобатись людям, Ютар начебто виконував. Принаймні, за рейтинг-дослідженнями, на яких тримається сучасне телебачення, і результати яких мали б вивчати такі професіонали, як члени Нацради, “Ютар” - особливо під час передвиборної кампанії - суттєво виріс і випереджав не те що ТВ Табачук, а й багатьох інших більш потужних конкурентів.
Синхрон Андрій Шкіль, Б’ЮТі
(Єдиний … об’єктивний канал, що є у Києві, який мав можливість висвітлювати інформацію незалежно, а значить – об’єктивно)
Синхрон Олександр Стоян, нардеп, голова Федерації профспілок України
(Це неправильно, бо це не чиновники мають вирішувати, а глядачі.)
Синхрон Станіслав Ніколаєнко, Соцпартія
( 48’54’’ ТК “ЮТАР” була з нечисленних, які давали реальну оцінку політичним подіям, причому не стаючи на бік ні лівих, ні правих, ні центристів, і мені здається, ця об’єктивність тК “ЮТАР” і була саме причиною того, що була відібрана ліцензія.
49’32’’ Тому я тут бачу політичний підтекст, тут я бачу політичне замовлення і вважаю, що Нацрада здійснила цей крок чисто – він заданий і він абсолютно ігнорує і Конституцію, і закони про телерадіо. І навіть те, що не виконано рішення суду, є підтвердженням вищезгаданого. 50’20’’ СПУ готова всіма законними способами, навіть акціями громадянської непокори, підтримати ТК “ЮТАР” та вимоги суду)
Але що там рейтинги, судові ухвали, а тим більше - об’єктивність, коли на іншому важелі - змога прибрати недогідну владі телекомпанію, та й ще щось... Йдеться про те, що кілька членів Нацради, за свідченням джерел, мають відношення до інших телеканалів, які можна було б і згадати, але їхня назва навряд чи відома широким верствам населення. Так от, вони за рахунок Ютару отримали ліцензії та право мовити в українському ефірі.
Синхрон Микола Томенко, голова Комітету з питань свободи слова
(42’41’’ Комітет слухав представників Нацради і після обговорення одноголосно вирішив запропонувати ВР обговорити та проголосувати: не затверджувати звіт Нацради за 2001 рік, висловити недовіру голові Нацради Б.Холоду і достроково припинити його повноваження, а також висловити недовіру всьому складу Нацради. Ми пропонуємо 2 шляхи розв’язання ситуації. Комітет здатний забезпечити конкурс на членство у Нацраді й обрати нових її членів. Щодо Президента – ми надіємося, що й Президент підтримає. Є надія вже влітку сформувати новий склад Нацради. 44’25’’ Нова Нацрада має повернутися до тих рішень, що були прийняті під час виборів. Адже професіоналізм при вирішенні питань Нацрадою поступився політичним міркуванням)
Що ж залишається працівникам нашого каналу, як і загалом усім скривдженим в країні? Звісно, суд, - скажуть досвідчені фахівці.
Синхрон Геннадій Удовенко, “Наша Україна”
(51’25’’ЄСуд не відмовив у вашій скарзі – суд шукає додаткових аргументів на чиюсь користь. Це свідчить про те, що суд певною мірою позитивно ставився до ТК “ЮТАР”. Тільки через суд ми можемо домогтися забезпечення своїх прав. 52’20’’ Треба звертатися у Мін’юст, який займається впровадженням рішень суду в дію))
Синхрон Стоян
(Профспілки 25 тисяч позовів ініціювали за несплату зарплатні у виробничій сфері. 70% позовів - на користь людини праці, але суд нічого не зробив, щоб виконати це рішення)
Що ж робити, коли судові рішення в країні нехтуються, й де тоді шукати правди? Мабуть, що у Гаранта Конституції Президента країни, який, до речі, і призначив нинішнього голову Нацради.
Кінець ВМЗ
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ