Холод наголошує на недоцільності існування 700-800 ТРК, УНІАН

21 Червня 2002
0
711
21 Червня 2002
11:58

Холод наголошує на недоцільності існування 700-800 ТРК, УНІАН

0
711
Холод наголошує на недоцільності існування 700-800 ТРК, УНІАН
В Україні відсутні можливості для повноцінного існування 700-800 телерадіокомпаній, заявив голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Борис ХОЛОД, звітуючи сьогодні у парламенті про діяльність своєї установи у 2001 році.

Як передає кореспондент УНІАН, Б.ХОЛОД наголосив, що зараз в Україні існує 831 телерадіокомпанія, проте 114 (15%) з них не працюють взагалі, а 378 діючих (60%) - збиткові. Він підкреслив, що більшість існуючих ТРК неспроможні ні фінансово, ні творчо здійснювати якісне мовлення в Україні.

На його думку, цьому не сприяє й той факт, що 90% прибутків від реклами в Україні розподіляють між собою три телеканали - «Інтер», «1+1» та УТ-1, а також якоюсь мірою «Новий канал», СТБ та ICTV, інші ж 700 компаній «мають на всіх 10%». Б.ХОЛОД поцікавився: «Чи можуть за такі кошти розвиватись ці телекомпанії?». Саме цим він пояснює взятий Нацрадою курс на реструктуризацію мовлення в Україні.

Голова Нацради наголосив на необхідності «підходити більш прискіпливо до видачі ліцензій телерадіоканалам». Він висловив переконання, що для отримання ліцензії ТРК повинна бути фінансово і кадрово забезпеченою і довести, що вона може створювати якісні програмі.

Говорячи про незадоволення телерадіокомапінй, яких позбавляють ліцензій у ході нинішнього переліцензування, Б.ХОЛОД зауважив, що торік до Нацради надійшло 2,5 тис. заяв на отримання ліценізії, а Нацрада змогла видати лише 300. За словами Б.ХОЛОДА, «це природньо, коли з 2,5 тис. ліцензію можуть вибороти менше 500, а решта незадоволені». Саме цим він пояснює численні позови до Нацради.

Він також наголосив, що Нацрада відійшла від практики видачі ліцензій ряду компаній на один канал мовлення, оскільки це блокує їх розвиток, але таке рішення «збільшує число незадоволених». Водночас Б.ХОЛОД підкреслив, що судові позови до Нацради не передбачені законодавством і тому такі дії ТРК можна розцінювати як тиск на Нацраду.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні Верховна рада розглядає звіт Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за 2001 рік.


УНІАН
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
711
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду