Проект постанови Про звіт Національної ради України , з питань телебачення і радіомовлення , за 2001 рік
Виборчий округ №95Фракція «Наша Україна»
№ .......... / « » червня 2002 р.
На № .......... від «........» ..............................2002 р.
Верховній Раді України
1. Незадовільна ситуація в телерадіоінформаційному просторі, самоусунення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від виконання основних обов’язків та масове незадоволення теле- і радіокомпаній діяльністю цього підзвітного парламенту органу (десятки судових процесів, констатація фактів його незаконних чи кон’юнктурних дій і рішень).
2. Невиконання Постанови Верховної Ради України “Про звіт Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за 2000 рік” (березень 2001 року).
3. Невиконання Постанови Верховної Ради України “Про порядок висвітлення роботи восьмої сесії Верховної Ради України третього скликання” (вересень 2001 року) з ухвалою про розгляд звіту Національної ради України з питань телебачення і радіомовленн за 2001 рік до 20 листопада 2001 року.
4. Незавершеність процесу ротації членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (нині у складі Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення працює 6 осіб замість 8, передбачених Конституцією України, тоді як законодавство містить норму про негайне, протягом місяця, поповнення в таких випадках складу цього органу).
Додається проект Постанови з цього питання, що вноситься мною на розгляд Верховної Ради України.
Прошу Голову Верховної Ради України дати доручення Апарату ВР поширити серед народних депутатів звіт Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за 2001 рік, який офіційно подавався до Верховної Ради України наприкінці минулого року, але лишився нерозглянутим.
Питання “Про звіт Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за 2001 рік” Верховна Рада України може розглянути за скороченою процедурою (обмежитися відповідями голови Нацради на запитання народних депутатів, виступами з висновками і пропозиціями голови профільного Комітету ВР та представників депутатських фракцій і ухваленням Постанови ВР).
Проект
Вноситься
народним депутатом України
Євгеном ЖОВТЯКОМ
ПОСТАНОВА
Верховної Ради України
Про звіт Національної ради України
з питань телебачення і радіомовлення
за 2001 рік
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення протягом двох років не лише не забезпечувала виконання норм Закону України “Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації”, а й, ігноруючи рішення парламенту, самоусунулася від розміщення державного замовлення щодо інформування суспільства про діяльність Верховної Ради України на каналах Національної телекомпанії України та Національної радіокомпанії України. Таким чином, повноважний державний орган не справився зі своїм головним завданням – забезпеченням вільного доступу громадян до інформації.
У діях окремих членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення простежується некомпетентність, прагнення скористатися засобами масової інформації для задоволення власних інтересів, виконання замовлень та вказівок з тіньових центрів впливу, які намагаються монопольно підпорядкувати собі інформаційний простір, та пропагування політичних поглядів впливових медіа-бізнесових груп і залежних від них керівників центральних органів державної виконавчої влади. Це стало причинами інертності та вражаючої бездіяльності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення під час підготовки та проведення виборчих кампаній 2002 року: важливий наглядово-контрольний орган у сфері діяльності телерадіомовних організацій самоусунувся тоді від виконання своїх головних обов’язків і досі не зреагував на кричущі факти порушення законодавства про вибори дер-жавними засобами масової інформації, не з’ясував причини і не покарав винних у незаконному використанні державних те-лерадіокомпаній в агітаційно-пропагандистських цілях при-владних політичних сил.
Упереджено ставлячись до багатьох популярних в суспільстві телерадіоорганізацій, що функціонують у повній відповідності з вимогами законодавства, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення не зважає на правову неврегульованість діяльності Національної телекомпанії України та Національної радіокомпанії України, на невідповідність їхніх статутних документів Закону України “Про телебачення і радіомовлення”.
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення не відреагувала належним чином на вмотивовану критику її діяльності та на пропозиції, що містилися в Постанові Верховної Ради України “Про звіт Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за 2000 рік” від 22 березня 2001 року.
Ці та інші порушення, недоліки, суб’єктивні рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, що завдали великої шкоди телерадіомовним організаціям, дають підстави для висновків про незадовільну діяльність цього органу.
Керуючись статтею 5 Закону України “Про телебачення і радіомовлення” та статтями 10, 12, 31 Закону України “Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення”, Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
1. Звіт Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за 2001 рік відхилити як необ’єктивний та позбавлений аналізу причин незадовільної ситуації в теле- і радіоінформаційному просторі.
2. Висловити недовіру голові Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Холоду Б.І.
3. Висловити недовіру складу Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, обраному у 2000 році.
4. Доручити Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації оголосити і провести конкурс претендентів до складу Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та до 5 липня 2002 року (варіант: до 1 вересня 2002 року) внести кандидатури до складу Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення на розгляд Верховної Ради України.
5. Верховній Раді України протягом першої сесії (варіант, у разі продовження в попередньому пункті строку внесення кандидатур: до 20 вересня 2002 року) призначити нових членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.
6. Звернутися до Президента України з пропозицією вжити заходів щодо кадрового зміцнення складу Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, зважаючи на висновки та рішення, що містяться в цій Постанові Верховної Ради України.
7. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на заступника Голови Верховної Ради України Зінченка О.О.
Голова Верховної Ради України
/підпис/
href="http://oracle2.rada.gov.ua/pls/zweb/webproc4_1?id=&pf3511=12456">www.rada.kiev.ua
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ