На Закарпатті розпочинає роботу проект "Громадське мовлення" Радіо Світ

12 Червня 2002
0
637
12 Червня 2002
12:29

На Закарпатті розпочинає роботу проект "Громадське мовлення" Радіо Світ

0
637
На Закарпатті розпочинає роботу проект "Громадське мовлення" Радіо Світ
Основна мета даного проекту полягає у створенні в Закарпатській області потужної незалежної радіомовної структури, яка спрямує свої головні зусилля на активізацію громадської думки, підтримку гармонійного розвитку стосунків між різними національностями нашого краю, на розвиток конструктивного діалогу влади і громадськості. Специфіка проекту “Громадське мовлення” полягає у його поліетнічності, полімовності та полірелігійності Закарпаття (зокрема ромська громада краю довгий час була позбавлена можливостей доступу до ЗМІ, а на РК “Громадське мовлення” створено повноцінну редакцію, яку сформовано з молодих ромів, що самостійно виготовляють власний радіопродукт). Тому створення подібної громадської радіостанції є суспільно важливою та перспективною справою.

На сьогодні РК „Громадське мовлення” — це перша закарпатська радіомовна організація, яка володіє правом цілодобового мовлення. В ефірі звучатимуть лише програми місцевого виробництва. Проект створення регіональної радіостанції був підтриманий міжнародними інституціями що спрямовують свої зусилля на розбудову в Україні відкритого суспільства – фонд “Відродження” та фонд “Рома Медіа”.

Організаційну структуру громадського радіо планується поділити на кілька напрямів: Суспільно-культурний напрям: в основі лежать програми повязані із важливими соціально-культурними питаннями і проблемами нашого суспільств, а також висвітлення у програмах регіональної історико-культурної та рекреаційно-туристичної тематики. Інформаційно-аналітичний напрям: в основі лежить подача інформації та висвітлення разом з органами законодавчої, виконавчої та судової гілок влади основних питань сьогодення. Музично-розважальний напрям: в основі лежить популяризація світової, української, регіональної естради та музики інших напрямів, а також проведення розважальних вікторин, дайджест-програм, молодіжних та спеціалізованих програм.

Мовна концепція: більша частина мовлення відбуватиметься українською мовою, як найпоширенішою в регіоні. Окрім того, враховуючи національну специфіку краю та поважаючи права етнічних меншин, а також сповідуючи ідею відкритого суспільства, програми вестимуться і на національних мовах: а) ромська; б) румунська; в) словацька; г) угорська; д)мови інших національностей, що проживають на Закарпатті.

Територія: ультракороткі хвилі (частота 104,7 FM) охоплюють прикордонну територію яка входить до Карпатського Єврорегіону (Україна, Словаччина, Угорщина, Румунія). Також мовлення ведеться на проводовому радіо (на каналі УР-2) для жителів м. Ужгорода та Ужгородського району.
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
637
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду