57,2% українців вважають свободу слова потрібною

4 Червня 2002
0
645
4 Червня 2002
14:43

57,2% українців вважають свободу слова потрібною

0
645
57,2% українців вважають свободу слова потрібною
Приблизно 57,2% населення України вважає, що українському суспільству потрібна повна свобода слова. Такі дані дослідження, проведеного соціологічною службою Українського Центру Економічних та Політичних Досліджень ім.Разумкова, були оприлюднені у понеділок.

На думку 31% респондентів повна свобода слова потрібна українському суспільству, якщо це не зашкодить національним інтересам. 46,8% опитаних вважають, що особисто потребують повної свободи слова, ще 33,4% вважають, що потребують особистої свободи слова, якщо це не зашкодить особистим інтересам.

Більшість з 2015 респондентів віком від 18 років (37,5%), які взяли участь в опитуванні, поставили б свободі слова в Україні "трійку" за п'ятибальною системою. На "двійку" оцінили стан свободи слова 20,5%, "четвірку" поставили б 14,4% з опитаних.

13,3% респондентів "повністю довіряють" українським засобам масової інформації, 10,0% - російським ЗМІ, та 6,8% - західним ЗМІ.

За даними дослідження, яке було проведене з 21 по 28 травня 2002 року у 24 областях України, 78,2% (похибка вибірки – 2,3%) вважають, що професія журналіста небезпечна, і тільки 12,2% з цим не погоджуються.

На думку 36,0% опитаних, в Україні існує політична цензура, при чому даний показник не змінився з 2000 року. "Скоріше існує" вважають 29%, і тільки 4,6% респондентів вважають, що цензури в Україні не існує.

73,8% опитаних вважають, що опублікування критичних матеріалів про кримінальні клани матиме негативні наслідки для ЗМІ, 68,1% вважають, що негативні наслідки матиме критика президента Кучми, і 60,9% вважають, що негативні наслідки матиме критичний матеріал щодо місцевої влади. 57,9% і 56,3% респондентів вважають, що заходи щодо ЗМІ будуть застосовані в разі публікування критичних матеріалів про Кабінет Міністрів та Верховну Раду відповідно.

65% опитаних вважають, що "конкретним негативним наслідком" публікації критичних матеріалів стане фізична розправа з журналістом, 57,4% вважають, що це буде психологічний тиск на журналіста і редактора, і 47% вважають, що це будуть економічні санкції проти видавництва.

На думку приблизно 71% респондентів в Україні існує практика замовних матеріалів у друкованих та електронних ЗМІ, приблизно 6% вважають, що такої практики в Україні не існує.

Українська правда
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
645
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду