Рада Європи прагне надати всіляку допомогу у розслідуванні справи Гонгадзе УП

31 Травня 2002
0
623
31 Травня 2002
10:04

Рада Європи прагне надати всіляку допомогу у розслідуванні справи Гонгадзе УП

0
623
Рада Європи прагне надати всіляку допомогу у розслідуванні справи Гонгадзе УП
Комітет міністрів Ради Європи збирається активізувати співпрацю з Україною, зокрема, з Генеральною прокуратурою, у розслідуванні справи журналіста Георгія Гонгадзе.

На необхідність більш активної співпраці з Україною в цьому питанні звернув увагу делегацій-учасників засідання Комітету міністрів РЄ, який відбувся у Страсбурзі у середу, головуючий Жерар Філіпп (Gerard Philipps).

Делегації країн-членів РЄ чекають від України в особі Генеральної прокуратури відповіді на пропозицію Німеччини щодо залучення німецьких фахівців для додаткової експертизи останків, знайдених у Таращанському районі Київської області, а також напряму нових запитів до держав-членів РЄ відносно надання необхідної правової допомоги у справі Гонгадзе.

Коментуючи засідання, постійний представник України при Раді Європи Сюзанна Станік підкреслила, що "делегації держав-членів РЄ зацікавлені надавати всіляку допомогу Україні у розслідуванні справи про зникнення журналіста".

За словами Станік, обговорення цього питання на засіданні КМ РЄ проходило у конструктивній обстановці. "Комітет міністрів Ради Європи не вимагає від України звітів по конкретних слідчих діях у процесі розслідування справи Гонгадзе, а налаштований на створення всіх умов у рамках міжнародної співпраці для найбільш швидкого встановлення істини у справі", - сказала вона.

Комітет міністрів РЄ сподівається, повідомила також Станік, що новий український парламент "найближчим часом активізує свою законотворчу діяльність щодо подальшого реформування правової системи України з метою забезпечення прав й інтересів громадян, захисти журналістів". "Комітет міністрів РЄ чекає інформацію про це від української сторони", - підкреслила вона.

На засіданні голова - постійний представник Люксембурга Жерар Філіпп - нагадав про лист колишнього генпрокурора України Михайла Потебенька голові ПАРЄ від 20 квітня 2001 року, в якому Генеральна прокуратура України "підтверджує своє прагнення провести повне, об'єктивне і всебічне розслідування справи журналіста Гонгадзе, в тому числі й із залученням експертної допомоги іноземних держав відповідно до чинного законодавства України і міжнародних договорів, стороною яких є Україна".

В оприлюдненому листі колишній генпрокурор також просить "довести зацікавленість" України в отриманні відповідної допомоги до зведення національних делегацій ПАРЄ. "Сподіваюся, що на цей запит відгукнуться ті держави РЄ, які мають відповідних фахівців і володіють для цього достатнім науковим і технічним потенціалом", - говорилося в листі Потебенька.

Комітет міністрів РЄ вирішив повернутися до обговорення теми розслідування справи Гонгадзе на одному з подальших засідань.
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
623
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду