Чотири міжнародні журналістські організації просять керівника Кабінету Міністрів РЄ посприяти у створенні міжнародної комісії з розслідування вбивства Гонгадзе, УНІАН
У середу, 29 травня, Кабінет Міністрів Ради Європи вкотре повернувся до розгляду ситуації навколо розслідування вбивства українського журналіста Георгія Гонгадзе.
Як повідомляється на сайті Інституту масової інформації, у Стразбурзі не задоволені тим, що Генеральна прокуратура України мовчить про хід розслідування цієї справи. У свою чергу це створює враження, що слідство штучно затягується.
Цю думку поділяє депутат від Данії Ханне СЕВЕРІНСЕН - доповідач з українських питань від Моніторингового комітету Парламентської Асамблеї РЄ, яку також було запрошено на засідання Кабінету Міністрів РЄ у Страсбурзі.
За день до цього засідання до нового керівника КМ РЄ, міністра закордонних справ Люксембургу пані Лідії ПОЛЬФЕР звернулися чотири журналістські організації, із проханням посприяти у створенні міжнародної комісії з розслідування вбивства Г.Гонгадзе.
У листі, підписаному Ейден УАЙТ - генеральним секретарем Міжнародної Федерації Журналістів (IFJ), Джеремі ДІАР - генеральним секретарем Національної спілки журналістів Об'єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії (NUJ), Робером МЕНАРОМ - генеральним секретарем «Репортерів без кордонів» (Reporters sans frontiures - RSF), Аллою ЛАЗАРЄВОЮ - президентом Інституту масової інформації (ІМІ), зокрема, зазначено: "Ми просимо вас, без подальших зволікань та згідно з рекомендацією Парламентської Асамблеї №1538 (2001), офіційно просити країни-члени РЄ направити експертів для участі у розслідуванні. Ми також чекаємо вашого підтвердження, що незалежне розслідування буде проведене до того, як моніторингова процедура стосовно України буде повторно розглянута".
Довідка УНІАН. Сесія ПАРЄ, що відбувалася 24-27 вересня 2001 року, ухвалила резолюцію щодо виконання Україною зобов`язань, взятих при вступі до Ради Європи. До цієї резолюції було внесене одне суттєве зауваження щодо справи Георгія Гонгадзе, запропоноване Моніторинговим комітетом Асамблеї, очолюваним Ханне СЕВЕРІНСЕН. У поправці наголошується, що розслідування цієї справи має "проводитися прозоро та з використанням міжнародних контактів".
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ