Чотири міжнародні журналістські організації просять керівника Кабінету Міністрів РЄ посприяти у створенні міжнародної комісії з розслідування вбивства Гонгадзе, УНІАН

30 Травня 2002
0
555
30 Травня 2002
12:05

Чотири міжнародні журналістські організації просять керівника Кабінету Міністрів РЄ посприяти у створенні міжнародної комісії з розслідування вбивства Гонгадзе, УНІАН

0
555
Чотири міжнародні журналістські організації просять керівника Кабінету Міністрів РЄ посприяти у створенні міжнародної комісії з розслідування вбивства Гонгадзе, УНІАН
Чотири міжнародні журналістські організації просять керівника Кабінету Міністрів Раді Європи посприяти у створенні міжнародної комісії з розслідування вбивства Георгія Гонгадзе.

У середу, 29 травня, Кабінет Міністрів Ради Європи вкотре повернувся до розгляду ситуації навколо розслідування вбивства українського журналіста Георгія Гонгадзе.

Як повідомляється на сайті Інституту масової інформації, у Стразбурзі не задоволені тим, що Генеральна прокуратура України мовчить про хід розслідування цієї справи. У свою чергу це створює враження, що слідство штучно затягується.

Цю думку поділяє депутат від Данії Ханне СЕВЕРІНСЕН - доповідач з українських питань від Моніторингового комітету Парламентської Асамблеї РЄ, яку також було запрошено на засідання Кабінету Міністрів РЄ у Страсбурзі.

За день до цього засідання до нового керівника КМ РЄ, міністра закордонних справ Люксембургу пані Лідії ПОЛЬФЕР звернулися чотири журналістські організації, із проханням посприяти у створенні міжнародної комісії з розслідування вбивства Г.Гонгадзе.

У листі, підписаному Ейден УАЙТ - генеральним секретарем Міжнародної Федерації Журналістів (IFJ), Джеремі ДІАР - генеральним секретарем Національної спілки журналістів Об'єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії (NUJ), Робером МЕНАРОМ - генеральним секретарем «Репортерів без кордонів» (Reporters sans frontiures - RSF), Аллою ЛАЗАРЄВОЮ - президентом Інституту масової інформації (ІМІ), зокрема, зазначено: "Ми просимо вас, без подальших зволікань та згідно з рекомендацією Парламентської Асамблеї №1538 (2001), офіційно просити країни-члени РЄ направити експертів для участі у розслідуванні. Ми також чекаємо вашого підтвердження, що незалежне розслідування буде проведене до того, як моніторингова процедура стосовно України буде повторно розглянута".

Довідка УНІАН. Сесія ПАРЄ, що відбувалася 24-27 вересня 2001 року, ухвалила резолюцію щодо виконання Україною зобов`язань, взятих при вступі до Ради Європи. До цієї резолюції було внесене одне суттєве зауваження щодо справи Георгія Гонгадзе, запропоноване Моніторинговим комітетом Асамблеї, очолюваним Ханне СЕВЕРІНСЕН. У поправці наголошується, що розслідування цієї справи має "проводитися прозоро та з використанням міжнародних контактів".
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
555
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду