США пiдтримує намiр ОБСЄ направити в Україну "пiслявиборну" мiсiю, Інтерфакс-Україна
Як повiдомили агентству "Iнтерфакс-Україна" в посольствi США в Українi, в заявi Сполучених Штатiв з приводу парламентських виборiв в Українi також зазначається, що США погоджуються з попередньою заявою ОБСЄ про прогрес на виборах 2002 року порiвняно з попереднiми парламентськими виборами в Українi, так само як i в "значних вадах, що залишаються".
США "розчарованi тим, що уряд України не проявив iнiцiативу в забезпеченнi рiвних умов для всiх полiтичних партiй", вiдзначається в заявi.
Крiм того, "особливим розчаруванням" для Сполучених Штатiв "є те, що посадовi особи не вжили заходiв для утихомирення поширених i вiдкритих зловживань владою, у тому числi використання урядових посад i установ на користь певних партiй".
Разом з тим, в Америцi сподiваються, що новий парламент докладе зусиль для просування демократичних та економiчних реформ в Українi i сформує уряд, "пiдзвiтний своїм громадянам i сумiсний з полiтичними нормами євроатлантичного спiвтовариства".
Як повiдомлялося, ранiше з заявою про характер голосування в Українi виступила ОБСЄ. На її думку, виборчий процес в цiй країнi постраждав вiд незаконного втручання влади, зловживання адмiнiстративним ресурсом, нерiвного висвiтлення у ЗМI i недостатнього доступу кандидатiв вiд опозицiйних сил до радiо i телебачення. Європейськi спостерiгачi також повiдомили про готовнiсть повернутися в Україну для проведення консультацiй пiсля затвердження результатiв виборiв.
Разом з тим, МЗС України закликало представникiв українських i iноземних ЗМI до "обережностi в коментарях", що стосуються того, що уряд або органи виконавчої влади не створили рiвних або необхiдних умов для проведення виборiв в Українi.
"Згiдно з новим виборчим законом, це не є справою виконавчої влади", - наголосив на брифiнгу у вiвторок речник МЗС України Iгор Долгов.
Вiдповiдаючи на запитання агентства "Iнтерфакс-Україна", представник МЗС зазначив, що "вади, виявленi пiд час виборiв в Українi, на жаль, характернi не тiльки для української демократiї". "Не хочеться посилатися на вибори в iнших країнах i коментарi офiцiйних представникiв цих країн, та й там не все було гаразд", - сказав I.Долгов.
За його словами, всi вади, вiдзначенi українськими та iноземними спостерiгачами пiд час виборiв, головним чином стосуються технiчного забезпечення виборiв - зокрема, критики зазнали брак кабiнок, а також черги виборцiв на дiльницях.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ