"Свобода вибору" пропонує суб'єктам виборчого процесу данi монiторингу порушень передвиборної реклами для подачi судових позовiвІнтерфакс-Україна
"Ми готовi надати нашу iнформацiю будь-якому суб'єкту виборчого процесу або органiзацiям в Українi чи за її межами, а що робитимуть з цими даними органiзацiї – це їхня справа", - заявив вiн на прес-конференцiї в п'ятницю, на якiй були оприлюдненi пiдсумки монiторингу реклами партiй i блокiв у ЗМI в перiод з 9 по 24 березня – в центральних i з 9 по 17 березня – в регiональних ЗМI.
За словами В.Каськiва, в Коалiцiю вже надiйшли звернення вiд окремих суб'єктiв виборчої кампанiї, зокрема Блоку Юлiї Тимошенко, з проханням надати результати монiторингу для формування судових позовiв стосовно порушникiв законодавства.
Загалом, згiдно з монiторингом, загальна вартiсть розмiщеної реклами в ЗМI становила $5,913 млн., з них частка реклами в центральних ЗМI становить 99%, в регiональних ЗМI – 1%. Витрати на пряму полiтичну рекламу становили 70% вiд цiєї суми, на соцiально-полiтичну – 30%.
Основна маса витрат припадає на рекламу на телебаченнi – 97,1%, в пресi – 2,1%, на радiо – 0,8%.
Згiдно з монiторингом, при нормативi лiмiту фонду виборчого процесу в сумi 2,55 млн. грн. (близько $480 тис.) СДПУ(О) витратила на розмiщення своєї прямої полiтичної i непрямої соцiально-полiтичної реклами в цiлому $1,86 млн., об'єднання "Жiнки за майбутнє" - $1,03 млн., а Партiя зелених України - $605 тис., "Яблуко" - $326 тис., "Наша Україна" - $325 тис., Всеукраїнське об'єднання християн - $318 тис., Комунiстична партiя України (оновлена) - $288 тис., партiї "Нова генерацiя" - $258 тис., блоку "За єдину Україну" - $251 тис.
Пiд час монiторингу вiдстежувалася реклама на 8 центральних телеканалах. i 5 регiональних, на 4 радiоканалах, а також у низцi друкованих видань.
В.Каськiв повiдомив, що коалiцiя громадських органiзацiй "Свобода вибору" направила 27 березня лист на адресу ЦВК, в якому виклала данi проведеного монiторингу.
Вiн повiдомив, що остаточнi результати монiторингу будуть оприлюдненi через кiлька днiв пiсля закiнчення виборiв. Крiм того, учасники проекту мають намiр скласти пропозицiї щодо вдосконалення законодавства в частинi прозоростi фiнансування виборчої кампанiї, у тому числi до закону про президентськi вибори.
Проект громадського монiторингу фiнансування виборчої кампанiї 2002 року здiйснювався коалiцiєю громадських органiзацiй України "Свобода вибору" i українським вiддiленням мiжнародної органiзацiї "Трансперенси iнтернешенл" в рамках дiяльностi Всеукраїнського громадського монiторингового комiтету.
Проект здiйснювався за пiдтримки канадського агентства мiжнародного розвитку i мiжнародного фонду "Вiдродження". Партнером проекту, який здiйснював безпосередньо монiторинг ЗМI, є компанiя "Монiторинг ЗМI України"/Teylor Nelson Sofrez.
Інтерфакс-Україна
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ