Співробітники луганської газети "ХХІ" вважають арешт надрукованих накладів "політичним замовленням", УНІАН
Як повідомляється в заяві співробітників газети «XXI» 27 березня співробітниками виконавчої служби Жовтневого району міста Луганська були арештовані наклади одразу двох випусків газети «XXI век». 27 березня читачі повинні були отримати одразу два числа газети «XXI век» - основний (наклад 15 тис. примірників.) і спецвипуск (наклад - 100 тис. примірників).
Після того, як газети було видруковано, голова Правління ВАТ «Луганська обласна друкарня» Володимир КУЛІНЧЕНКО повідомив представникам редакції, що наклад заарештовано і залишиться на друкарському складі. Мотивом для дій співробітників виконавчої служби став давній судовий процес, який газета програла луганському політику і бізнесмену Володимиру ЛАНДИКУ.
Як повідомляється в заяві, відповідачем у цьому процесі виступала юридична особа «Редакція газети «XXI век». Суд визначив стягнути на користь позивача 2025 (дві тисячі двадцять п'ять) гривень. Приблизно 1 тис. 200 грн. з розрахункового рахунку «Редакції газети «XXI век» на сьогоднішній день вже було стягнуто. Таким чином, залишок суми, що підлягала стягненню за рішенням суду, становить 800 грн.
Однак юридична особа «Редакція газети «XXI век» на сьогоднішній день не має безпосереднього відношення до газети «XXI век». Більш як два роки засновником газети є ТОВ «Ярмарок». Всі розрахунки щодо фінансово-господарської діяльності здійснюються видавцем, у тому числі - розрахунки з друкарнею. Таким чином, замовником і власником накладу газети «XXI век» є ТОВ «Ярмарок». Відповідно, для таких дій у співробітників виконавчої служби немає жодних юридичних підстав, тим паче, що вартість заарештованих накладів газети в десятки разів перевищує залишки суми, що підлягала стягненню.
Співробітники газети зазначають, що «ми ніколи не приховували своєї опозиційності щодо тих осіб, які сьогодні керують Луганською областю. Ми не раз писали про факти корупції і зловживань глави Луганської облдержадміністрації Олександра ЄФРЕМОВА, розслідування яких навмисно гальмується і не закінчене досі. У період виборів ми зайняли чітку і недвозначну позицію щодо правовладного блоку «За єдину Україну!». У заарештованих номерах газети «XXI век» також розміщені вельми гострі матеріали, зокрема, про комерційну охоронну фірму, що обслуговує інтереси керівництва області, співробітники якої вели стеження за нинішніми депутатами Верховної Ради України».
Як відзначається в заяві, на президентських виборах-99 газету «XXI век» відмовилися друкувати під надуманим приводом. Це також був останній номер перед днем голосування. На жаль, доводиться констатувати, що відтоді в Луганській області мало що змінилося.
Співробітники газети вважають, що арешт вже друкованих тиражів газети «XXI век» є політичним замовленням, виконання якого було покладено на органи юстиції. «Ми вважаємо також, що дана акція фактично є брутальною формою тиску на волевиявлення громадян, оскільки в останні дні перед голосуванням вони будуть позбавлені можливості ознайомитися з альтернативним поглядом на процеси, що відбуваються в Україні, Луганській області і обласному центрі. Ми вважаємо, що такі дії неприпустимі в країні, в якій з найвищих трибун стверджується, що зі свободою слова всі проблеми вирішено».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ