Результати моніторингу висвітлення виборів у ЗМІ оприлюднив комітет "Рівність можливостей"

26 Березня 2002
0
694
26 Березня 2002
15:00

Результати моніторингу висвітлення виборів у ЗМІ оприлюднив комітет "Рівність можливостей"

0
694
Результати моніторингу висвітлення виборів у ЗМІ оприлюднив комітет "Рівність можливостей"
УНІАН. Адміністративний тиск на засоби масової інформації під час нинішньої виборчої кампанії є відчутнішим, ніж під час парламентських виборів 1998 року, вважає голова комітету «Рівність можливостей» Олександр ЧЕКМИШЕВ.

Як передає кореспондент УНІАН, сьогодні на прес-конференції в УНІАН він заявив, що такий висновок комітет, а також асоціація «Спільний простір» зробили на підставі проведення моніторингу висвітлення виборчої кампанії у ЗМІ.

Члени комітету «Рівність можливостей» продемонстрували на прес-конференції діаграми кількості ефірного часу, отриманого виборчими блоками і партіями на телебаченні з 9 лютого по 19 березня. Зокрема, у блоку «За єдину Україну!» було найбільше часу на телебаченні, а саме 46 тис. 953 секунди, з них негативна інформація надавалась впродовж 717 секунд, у блоку «Наша Україна» - 23 тис. 349 секунд, з них у негативній тональності - 6 тис. 708 секунд.

З 9 лютого по 19 березня на каналі УТ-1 виборчий блок «За єдину Україну!» отримав 12 тис. 301 секунду ефіру (без негативу), «Наша Україна» - 1 тис. 663 секунди (356 секунд негативу), Компартія - 1 тис. 611 секунд (560 секунд негативу).

За цей період на телеканалі «Інтер» СДПУ(О) отримала 7 тис. 128 секунд ефіру, блок «За єдину Україну!» - 2 тис. 497 секунд, «Наша Україна» - 2 тис. 760 секунд.

О.ЧЕКМИШЕВ заявив, що під час нинішньої виборчої кампанії українські ЗМІ забезпечили більш широкий доступ громадян до передвиборчої інформації, до особливостей програм і поглядів кандидатів порівняно з кампанією-1998. Водночас ЗМІ далеко не повністю змогли виконати свою роль і забезпечити виборців інформацією, достатньою для усвідомленого вибору. Основними причинами цього, на думку О.ЧЕКМИШЕВА, стала вкрай незначна кількість ЗМІ, «незалежних від влади і залежних від громадян», економічний стан мас-медіа.

За його словами, під час виборів-2002 суб’єкти виборчого процесу отримали ширший доступ до ЗМІ порівняно з кампанією 1998 року, проте для окремих суб’єктів цей доступ був обмеженим.

Як зауважив О.ЧЕКМИШЕВ, з усіх газет, серед яких проводився моніторинг, найбільш збалансовано подавав передвиборчі матеріали тижневик «Дзеркало тижня». Однак, за словами О.ЧЕКМИШЕВА, у цьому виданні відчутні показники негативної тональності щодо виборчого блоку «За єдину Україну!» та КПУ.

Виборче законодавство 2002 року є значно досконалішим порівняно з 1998 роком, однак містить низку положень, які ставлять під сумнів демократичні принципи й ускладнюють механізми їх виконання. Низка роз’яснень і постанов Центральної виборчої комісії, у тому числі про заборону кандидатам-мажоритарникам використовувати наданий за рахунок держбюджету ефірний час для агітації за свої партії та блоки, ще більшою мірою ускладнювала недоліки закону.

Моніторинг проводився з 1 жовтня 2001 року по 23 березня 2002 року. В ньому брали участь 19 київських і загальнонаціональних інформаційних та аналітичних телепрограм, 93 регіональних інформаційних та аналітичних телепрограм у 24 регіонах, 10 київських та загальнонаціональних газет, 126 регіональних газет у 24 регіонах.
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
694
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду