Українськi партiї i блоки витратили за 2 мiсяцi на полiтичну рекламу майже $4 млн - данi монiторингу, Інтерфакс-Україна

21 Березня 2002
0
508
21 Березня 2002
16:40

Українськi партiї i блоки витратили за 2 мiсяцi на полiтичну рекламу майже $4 млн - данi монiторингу, Інтерфакс-Україна

0
508
Українськi партiї i блоки витратили за 2 мiсяцi на полiтичну рекламу майже $4 млн - данi монiторингу, Інтерфакс-Україна
Витрати на пряму полiтичну i соцiально-полiтичну рекламу полiтичних партiй i блокiв в українських ЗМI за лютий-березень поточного року становили бiльш як 3,9 млн. умовних одиниць, повiдомив у четвер на прес-конференцiї у Києвi представник коалiцiї "Свобода вибору" Iгор Предко.

Такi попереднi данi, отриманi пiд час проекту "Громадський монiторинг фiнансування передвиборної кампанiї 2002", здiйснюваного Коалiцiєю громадських органiзацiй України "Свобода вибору" i українським вiддiленням мiжнародної органiзацiї "Трансперенсi Iнтернешнл". Проект передбачає пiдписання угод з партiями i блоками про надання iнформацiї про використання виборчих фондiв i незалежну оцiнку вартостi виборчих фондiв шляхом монiторингу обсягiв виборчої кампанiї в основних ЗМI.

При цьому I.Предко зазначив, що 99% зазначених коштiв були розподiленi у Києвi, i лише 1% - в регiонах. З цих грошей 96,8% були витраченi на телерекламу, 2,5% - на рекламу в друкованих ЗМI, 0,7% - на радiорекламу.

Пiд час монiторингу було пiдраховано, що ринкова вартiсть прямої полiтичної реклами рiзних партiй i блокiв становила 2,5 млн. у.о., соцiально-полiтичної - 1,5 млн. у.о. Зокрема, вартiсть прямої полiтичної реклами Всеукраїнського полiтичного об'єднання "Жiнки за майбутнє" становила 716,5 тис. у.о., партiї "Яблуко" - 259,2 тис. у.о., блоку Вiктора Ющенка "Наша Україна" - 252,2 тис. у.о., Партiї зелених України - 249,3 тис. у.о., Компартiї України (оновленої) - 179,09 тис. у.о., блоку "За єдину Україну!" - 172,3 тис. у.о., партiї "Нова генерацiя" - 166,7 тис. у.о., Всеукраїнського об'єднання християн - 135,7 тис. у.о., Блоку Юлiї Тимошенко - 103,8 тис. у.о.

Крiм того, деякi суб'єкти виборчого процесу вкладали кошти i в соцiально-полiтичну рекламу. Так, за даними монiторингу, Всеукраїнське об'єднання християн i ПЗУ витратили на цi цiлi 129,6 i 126,6 тис. у.о. вiдповiдно, партiя "Нова генерацiя" - 6,5 тис. у.о., ВПО "Жiнки за майбутнє" - 5,8 тис. у.о.

За словами представника коалiцiї "Свобода вибору" Владислава Каськiва, пiд час монiторингу враховувалася тiльки пряма полiтична реклама, зокрема, рекламнi ролики тих чи iнших суб'єктiв виборчої кампанiї, i не бралися до уваги рiзнi телепередачi за участю представникiв партiй або блокiв, а також згадки назв партiй i блокiв в ефiрi.

Вiдповiдаючи на запитання агентства "Iнтерфакс-Україна", В.Каськiв зазначив, що попереднi данi монiторингу дозволять виборцям судити "про морально-етичнi якостi того чи iншого суб'єкта виборiв". Вiн також зазначив, що пiдготовленi данi можуть бути використанi i при вивченнi "законностi витрат (партiй i блокiв – IФ) та їх джерел".

Пiдсумком монiторингу стане порiвняння з результатами монiторингу задекларованих витрат партiй i блокiв на пряму полiтичну i соцiально-полiтичну рекламу.

Монiторинг проводиться на основi даних 6 всеукраїнських телеканалiв (УТ-1, УТ-2 ("Студiя "1+1"), УТ-3 ("Iнтер", КДТРК), СТБ, Новий канал, ICTV), а також семи телеканалiв, найпопулярнiших у найбiльших мiстах України. Крiм того, в монiторингу враховуються 4 радiостанцiї (УР-1, УР-2, "Гала-радiо", "Радiо Шансон"), 9 щоденних i 3 щотижневих загальноукраїнських перiодичних видань ("Київськi вiдомостi", "Комсомольская правда в Украине", "Голос України", "Факты и коментарии", "Урядовий кур'єр", "День", "Сiльськi вiстi", "Сегодня", "Експрес", "Теленеделя", "Аргументы и факты - Украина", "Дзеркало тижня"), а також 15 найпопулярнiших регiональних газет - "Експрес" (Львiв), "Вечiрнiй Харкiв", "Прем'єр", "Телескоп" (Харкiв), "Вечiрня Одеса", "Одеський вiсник" (Одеса), "Донбас", "Салон Дону й Басу", "Вечiрнiй Донецьк", "Акцент" (Донецьк), "Днiпро Вечiрнє", "Днiпровський тиждень", "Наше мiсто" (Днiпропетровськ), "Кримська правда" (Сiмферополь), "Миг" (Запорiжжя).

Разом з тим, за даними глави ЦВК Михайла Рябця, з 27,2 млн. грн., виборчих фондiв українських партiй i блокiв, що надiйшли на рахунки, станом на 20 березня витрачено 24,6 млн. грн. На оплату ефiрного часу та телебаченнi суб'єкти виборчого процесу витратили 66,3% коштiв своїх виборчих фондiв, на оплату ефiрного часу на радiо – 6,2%, на виготовлення друкованих агiтацiйних матерiалiв – 16,6%, на оплату передвиборних публiкацiй в друкованих ЗМI – 3,6%.

Інтерфакс-Україна
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
508
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду