Іноді краще жувати, ніж говорити?

6 Лютого 2015
0
5002
6 Лютого 2015
14:37

Іноді краще жувати, ніж говорити?

0
5002
Нещодавно у Львові в книгарні Є зібралися журналісти і і всі охочі, щоб обговорити важливу тему – про що ж мовчать українські журналісти. З’ясувалося, що багато важливих тем реально замовчуються. А втім, чимало важливих питань «заговорені» вже до такого стану, що сприймаються як банальності. Мовчання журналістів - зло чи профілактика?
Іноді краще жувати, ніж говорити?

«Хто мовченний, той спасенний» - неодноразово повторила ці слова модератор зустрічі, заступник редактора ІА ZIK Тетяна Вергелес. Ця фраза, як на мене, має багато відтінків: не пиши про щось – не матимеш клопоту з владою або сотнею тих, хто намагається вирішити подібну проблему; не порушуй серйозні теми – не будеш нести за них відповідальності; не говори правди про те, що твої колеги вчиняють непрофесійно – не будеш мати ворогів у тусовці…

 

«Ми мовчимо про те, що наші колеги говорять неправильні речі», - зізнався головний редактор «Ратуші» Микола Савєльєв і згадав про один з останніх ефірів львівського журналіста Остапа Дроздова. Розмова про мобілізацію, вірніше про її шкідливість та недоцільність, вкотре нагадала – об’єктивність ніщо, сенсаційність все. Побільше перекручень, акцентів, гостя до пари і можна насолоджуватися результатом. «Ефір-провокація» примусить триматися на плаву, зробить так, щоб про тебе не забували. На жаль, для багатьох молодих людей це достатня причина ставати журналістами. Чимало студентів журфаків мріють опинитися в «телевізорі», стати впізнаваним і відомим. Значно менше замислюються про те, що професійний обов’язок журналіста не торгувати собою, а доносити інформацію, незаангажовано і в повному обсязі.

 

З огляду на кількість неперевіреної інформації, «фейків», копіпейстів, джинси, матеріалів в стилі «відбулася подія», виринає в голові думка: «Іноді краще жувати, ніж говорити…» Журналістові, що не може і не хоче працювати професійно, іноді треба помовчати.

 

Фото  Lexie Lannom

А тим, хто відчуває свою відповідальність, працює професійно, не варто мовчати. І тим часом легітимізувати псевдо-журналістів, що прикриваючись посвідченнями і знайомствами, вирішують свої справи, брехливих політиків та хворе суспільство. Шкідливо мовчати там, де слово може стати якщо не вирішальним, то важливим.

 

«Треба працювати на аудиторію, яка психічно здорова», - сказав Савєльєв. Тут хочеться додати, що і журналіст мав би бути психічно здоровим, максимально відчувати етичну межу, при перетині якої новина перетворюється на потурання інстинктам та масовій істерії. І чи потрібен якийсь нагляд чи ціле міністерство, щоб вмикати здоровий глузд?

 

Марина Довженко, «Галінфо»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Марина Довженко, «Галінфо»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
5002
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду