Кіберзахист органів влади. Найбільші загрози – DDoS атаки і боти

Кіберзахист органів влади. Найбільші загрози – DDoS атаки і боти

28 Грудня 2014
0
5764
28 Грудня 2014
10:40

Кіберзахист органів влади. Найбільші загрози – DDoS атаки і боти

0
5764
Україна отримує близько мільйона хакерських атак на день – Держкомзв’язку
Кіберзахист органів влади. Найбільші загрози – DDoS атаки і боти
Кіберзахист органів влади. Найбільші загрози – DDoS атаки і боти

Україна підписала угоду про співробітництво щодо кібербезпеки державних органів із компанією Microsoft. Згідно з нею, українські урядові організації отримають безкоштовний доступ до коду спеціального програмного забезпечення, що попереджає про хакерські атаки. Учасниками такої програми співробітництва GSP (Government security program) є лише 20 країн у світі. Україна ж стала другою країною Європи (після Польщі), яка приєдналася до нового формату GSP. Разом з тим, країні бракує кваліфікованих працівників у сфері кіберзахисту, кажуть експерти і радять переглянути свою поведінку в інтернеті не лише державним установам, але й усім громадянам.  

 

26 жовтня Держкомзв'язку зафіксувала хакерську атаку на сайт президента України потужністю 19 гігабіт. Для порівняння десять років тому потужність атак на сайти державних органів були не більшими за 1 мегабіт, звітують у відомстві. Сьогодні ж у найгарячіші дні Україна отримує близько мільйона атак на день.

 

«В першу чергу це DDoS атаки  і «боти» в мережі. Вони генерують той паразитний трафік, що заважає роботі інформаційних систем. Тому, якщо у всіх буде ліцензійне забезпечення, якщо ми будемо нести відповідальність за свій пристрій, в нас ці загрози зменшаться в кілька разів як для держави, так і для кіберпростору України», - каже голова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України Володимир Звєрєв.

 

Згідно з даними сайту websecurity з 2001 по 2013 рік хакери атакували 568 українських державних сайтів і це без врахування інфікованих ресурсів із доменним ім'ям gov.ua. Якщо у 2001 році в Уанеті було лише два пошкоджених ресурси, то у 2013-му їхня кількість збільшилась до 149. 

 

 

Більшість проблем щодо захисту сайтів державних органів України спричинені нелегальним програмним забезпеченням. Неліцензійне ПЗ встановлене на половині комп'ютерів держслужбовців. Крім того, нерідко поштова переписка проводиться з іноземних поштових сервісів, таких, наприклад, як mail.ru. Саме тому, Україна уклала угоду з компанією Microsoft, в рамках якої представники держорганів зможуть оцінити всі недоліки своєї системи у спеціальному центрі прозорості і убезпечити себе від хакерських атак.

 

«Ми є, я не побоюсь цієї характеристики, найбільшим центром з кіберзагроз у світі. І одна з авторизацій  «GSP Agreement» передбачає поширення цієї інформації з державою, яка її підписала. Тобто ми надаємо доступ до інформації про джерела кібератак, про учасників кібератак на рівні ІР-адрес, про те, що роблять ті чи інші шкідники. В нас є зворотній зв'язок по цій авторизації з Держспецзв'язком: якщо вони бачать якусь нову загрозу - вони повідомляють наш центр і ми приймаємо швидкі заходи для того, щоб знешкодити імовірний вплив того, чи іншого вірусу чи виду атаки на якісь ресурси», - розповідає директор з технологічної політики «Майкрософт Україна» Михайло Шмельов.

 

«Все, що ви пишете, десь зберігається» - Ольшанський

 

Втім, самої угоди замало. Щоб зменшити кількість атак, які щодня отримують державні сайти, Україні потрібно доопрацювати і затвердити Стратегію кібербезпеки і ухвалити спеціальний закон. А ще - 100 мільйонів гривень фінансування з держбюджету. Втім, чи отримає профільне відомство бажану суму в умовах тотальної економії, поки невідомо.

 

Олександр Ольшанський

Член правління Інтернет асоціації України Олександр Ольшанський в свою чергу наголошує, що в умовах російської агресії проти України, в тому числі інформаційної, дбати необхідно не лише про захист сайтів державних органів, але й про мережеву безпеку кожного українця. 

 

«Я би порадив, по-перше, думати, що ви пишете в інтернеті, бо все, що ви пишете, десь зберігається. Якщо ви користуєтесь соціальними мережами, такими, як «ВКонтактє» чи «Однокласники», які належать Російській Федерації, то треба розуміти, що все це буде вивчатися і це може створювати небезпеку для вас і тих людей, про яких ви пишете», - наголошує він.  

 

На кожному комп'ютері будь-якої установи чи людини повинен бути, як мінімум, антивірус та вчасно оновлена операційна система, додає Ольшанський.

 

Ірина Стельмах,  «Радіо Свобода»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Ірина Стельмах, «Радіо Свобода»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
5764
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду